kkistra-kadeti
03.11.2013. 18:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Iz košarkaškog kluba Istra Poreč: dječaci pobjedili Vodnjance, kadeti vrlo dobri ali ipak izgubili od Pule 1981

1. kolo prvenstva mlađih uzrasta Istre: ”Oliva” Vodnjan vs. ”Istra” Poreč 30:32 (13:15, 25:25).

Naši su najmlađi uzrasti večeras u Vodnjanu igrali spektakularnu košarkašku utakmicu protiv odličnih vršnjaka ”Olive”!
U utakmici s gotovo 2 produžetka u kojem su se svakog trenutka izmjenjivali neriješeni rezultati i minimalna vodstva, u zadnjih smo 40 sekundi produžetka ušli sa zaostatkom od 2 koša razlike kada je jednu tešku loptu u obrani osvojilo Matteo Soldatić, dodao loptu Marinu Martusloviću koji s krila iz daljine od 5 metara pogađa za izjednačenje (30:30) 30 sekundi prije kraja. Protivnici u napadu promašuju otvoreni šut, ali 15 sekundi prije kraja i mi gubimo loptu u napadu. 7 sekundi prije kraja Leo Bubičić radi taktički prekršaj i spriječava protivnika za kontru i igrači ”Olive” imaju out nakon time outa 7 sekundi do kraja utakmice. I tada, kad su svi već očekivali drugi produžetak, u režiji naša dva sjajna mlada igrača slijedi ”play of the day”! Na sjajan pressing Christiana Kovača, Marin Martuslović siječe loptu protivnicima i juri sam prema košu, protivnik ga sustiže i faulira s leđa ali naš kapetan uspijeva zabiti i izboriti dodatno slobodno bacanje sekundu prije kraja i tako osigurati našim Istrasićima povijesnu pobjedu!
Iz prekrasnog nedjeljnog košarkaškog popodneva, u kojem je najveći dobitak veliko zajedništvo i prijateljstvo naših najmlađih igrača, vrijedi izdvojiti izvrsnu MVP utakmicu našeg kapetana Marina Martuslovića, sjajnu partiju izvrsnog Mattea Soldatića, mirnu ruku u najvažnijim trenucima odličnog Patrika Pačarića, fenomenalno trčanje u kontranapade i obranu Christiana Kovača, izvrsnu rolu u obrani i skoku Lea Bubičića, odlično vođenje igre talentiranog Luke Gaćine, sjajnu borbenost Leana Baničeka (dobrog duha ekipe!), veliko zalaganje Mirela Kujrakovića, fantastičnu utakmicu naše prve princeze Andree Gašparini, bitne poene uz gracioznost pokreta naše druge princeze Matee Manušić i izvrstan debi naše najmanje princezice Noemi Radojković u svom prvom nastupu u klupskom dresu! Posebno apostrofiramo fantastično vođenje utakmice našeg sjajnog trenera Ivana Erlića!

Kadeti vrlo dobri usprkos porazu.

1. kolo kadetskog prvenstva Istre: ”Pula 1981” vs. ”Istra” Poreč 87:58.

Naši su kadeti  u Puli igrali jednu odličnu utakmicu. U sezoni u kojoj je primarni cilj individualni razvoj mladih igrača bez ikakvog rezultatskog imperativa, poduži stručni stožer kadetske ekipe (Kljaić – trener, Erlić – pomoćni trener, Poletti – team manager, Rakić – tehniko, Užila – fizioterapeut, Radolović – stručni savjetnik) dao je priliku i veliku minutažu svim igračima iz rostera.
Uz čestitke momcima iz Pule na zasluženoj pobjedi, u igri protiv starijih i iskusnijih suparnika posebno valja istaknuti veliku kadetsku utakmicu kapetana Patrika Legovića i dokapetana Patrika Glušca kojima će ova godina poslužiti kao afirmacija na putu ka juniorskoj košarci, izvrsnu tranzicijsku utakmicu Antonija Rupčića (koji tek ove godine prvi puta ulazi u sustav ozbiljnog rada i velika je karika za budućnost kluba), odličnih 10-ak minuta u igri našeg najmlađeg šampiona Marina Martuslovića (koji skuplja minutažu u svim ekipama mlađih uzrasta i time stječe dragocjeno iskustvo), veliku želju Irmela Kujrakovića nakon dugih mjeseci neigranja (svakim je treningom sve bolji i bolji), sjajnu borbenost Luke Radina (koji može biti odlični all round igrač ekipe) i vrlo dobro iskorištene minute Adnana Ibrića (zanimljivog igrača iz rostera).
Momci, ova kadetska sezona poslužit će vam svima kao stepenica u vašem individualnom razvoju. Odlična ste klapa i među vama igrača koji vrlo brzo mogu igrati i u prvoj momčadi kluba. Na putu napretka jedini je recept redoviti rad. Danas ste, iako još neuigrani, igrali odličnih 25 minuta (+8!). S redovitim treninzima vaš će talent doći itekako do izražaja, poručuju iz uprave KK Istra Poreč.