Šestero srednjoškolaca iz Subotice boravilo u TUŠ Antona Štifanića
Šestero učenika Ekonomske škole Bosa Milićević iz vojvođanske Subotice u pratnji profesorice njemačkog jezika Ljiljane Filipović i školske pedagoginje Nevenke Žeželj boravilo je od 8. do 11. prosinca u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića iz Poreča. Sve to u sklopu zajedničkog projekta „Razvijajmo toleranciju-poštujmo različitosti" kojega ove dvije škole provode pod okriljem organizacije ACES (Association of Central European schools), a koja okuplja srednjoeuropske osnovne i srednje škole. Aktivnosti na zajedničkom projektu započele su krajem rujna, a trajat će do ožujka sljedeće godine kada će u Pragu biti održana završna Akademija i odabir najboljeg od četrdesetak projekata koliko ih je ove godine od Erste fondacije, koja financira ACES, dobilo zeleno svjetlo za provedbu.
Učenici i kolektiv Antona Štifanića pripremili su subotičkim prijateljima sadržajan četverodnevni boravak u Istri. Prvoga dana po šestero učenika iz partnerskih škola sudjelovalo je u radionici međusobnog upoznavanja u Zdravom gradu gdje ih je ugostila i u ime Grada Poreča pozdravila dogradonačelnica Nataša Basanić Ćuš. U popodnevnim satima uslijedilo je razgledavanje porečkih znamenitosti pod kišobranima. Sljedeći je dan započeo u sportskom duhu, i to u dvorani Veli Jože, gdje su učenici odmjerili snage u odbojci. Nakon toga su zajedno sjeli u školske klupe, a učenici Antona Štifanića predstavili su svojim novim prijateljima školu i mnogobrojne aktivnosti na kojima su angažirani. Popodne je ponovno bilo rezervirano za razgledavanje, i to Jame Baredine pod stručnim vodstvom Vinka Počanića, te posjet Zvjezdarnici u Višnjanu uz predavanje astronoma Korada Korlevića, za što su učenici pokazali poseban interes. Petak je pak bio rezerviran za posjet Agroturizmu Ograde u okolici Žminja, gdje su gosti i domaćini sudjelovali u radionici izrade istarskih fuži pod vodstvom Davorke Šaina. Uslijedio je posjet Eko-muzeju Batana u Rovinju, a s pomorskom i ribarskom kulturnom baštinom na tim prostorima upoznao ih je tajnik Udruge Kuća o Batani Riccardo Bosazzi. Profesor povijesti Darijan Divšić poveo je veselu družinu u razgledavanje Pule, nakon čega su se prepuni dojmova vratili u Poreč i dan kasnije napustili Istru.
Uzvratni susret planiran je za veljaču 2011., a do tada se nastavljaju aktivnosti u sklopu projekta kao što su okrugli stolovi i radionice na temu tolerancije.
(Učenici koji su boravili u Poreču: Selena Vujatov, Tamara Mamuzić, Tamara Nikić, Matija Marković, Miljan Posavčić, Miroslav Nimčević)