NEWS

Prijem za odlikaše u Vižinadi

DSC_0160-2
13.06.2019. 19:24; Učitavanja: 162; Početna / Novosti / Okolne općine / Prijem za odlikaše u Vižinadi

U mladima, njihovom znanju i obrazovanju, leži budućnost, pa smo osobito ponosni na svu djecu koja učenju pristupaju maksimalno odgovorno, nižući najbolje ocjene kroz čitavu školsku godinu. Kao i prethodnih, i ove je školske godine, na njezinom kraju, općinski načelnik već tradicionalno upriličio prijem na kojem se družio s odličnim učenicima viših razreda Osnovne škole Jože Šurana PŠ Vižinada.

Učenici odlikaši otkrili su tijekom druženja općinskom načelniku Marku Ferencu kakvi su im daljnji planovi školovanja i za koja zanimanja će se opredijeliti u budućnosti, a oduševljen njihovim entuzijazmom i željom za znanjem, načelnik im je od srca čestitao na ostvarenim rezultatima te im poželio svu sreću u narednim danima obrazovanja, zahvalivši im svima što već sada, na putu školovanja, svojim radom i trudom doprinose razvoju cijele zajednice.

Veliki broj odličnih učenika nešto je što osobito veseli svakoga na području Općine Vižinada, kao i rezultati koje škola postiže na raznim natjecanjima.

Naravno, nemjerljiv doprinos daju učiteljice i učitelji kojima je načelnik zahvalio što svoja znanja i iskustva prenose na djecu, potičući ih u izvrsnosti. Dodatno je naglasio dobru suradnju koju općina ima sa školom.

Za postignut odličan uspjeh nagrađeni su sljedeći učenici:

5. razred: Lara Perković, Nika Arman, Patricija Dražetić, Gabrijel Romeo Cvitko, Ana Marija Horvat, Petar Ritoša

6. razred: Neva Blažević, Natali Radešić

7. razred: Antonio Nović, Mauro Gašparini, Kristijan Pilat

8. razred: Nicolas Hržica, Ana Vedriš i Diego Ferenac – učenici koji su svih osam godina završili s odličnim uspjehom i osvojili zlatno pero te su nagrađeni ručnim satom.

Posebno priznanje dobili su učenici koji su na raznim županijskim i državnim natjecanjima ostvarili zapažene rezultate:

Roberta Brčić – osvojila 2. mjesto na Međunarodnom natjecanju (harmonika)
Kristijan Pilat – sudjelovao na županijskom natjecanju iz tehničke kulture.
Lara Perković – informatika, geografija, matematika
Ana Marija Horvat – geografija
Gabrijel Romeo Cvitko – informatika
Antonio Nović – biologija i kemija
Roberto Šimonović – kemija
Nicolas Hržica – talijanski jezik

(iPress)

Print Friendly, PDF & Email
Adriatic apartmani S