Vije14353-20185
17.12.2023. 23:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Uvjerljiva pobjeda rukometaša Poreča protiv Ribole Kaštela za drugo mjesto u Ligi B Paket24 Premijer lige

Rukometaši Poreča pobjedom nad Ribola Kaštelima 33:24 (19:13) su zaključili regularni dio sezone te osigurali drugo mjesto na tablici Lige B Paket24 Premijer lige. Pred rukometašima Poreča sada je zaslužen odmor prije povratka treninzima u siječnju, dok šestu uzastopnu Ligu za prvaka počinju početkom veljače.

Gotovo i očekivano, Poreč je bio uvjerljiv od prve minute susreta. Uz sjajnu obranu koja nije dopustila Kaštelima da upute više od jednog udarca u gol do devete minute utakmice, Porečani su preko Luciana Krajcara postavili 7:1. Tek je Bruno Bešker prekinuo crni niz gostiju i postigao drugi gol za ekipu iz Dalmacije.

Najbliže što su Kaštela stigla bilo je na četiri golova zaostatka (9:5; 12:8), a uz sjajno izdanje Marka Bajana Poreč je do odlaska na odmor ponovno otišao na šest pogodaka prednosti (19:13).

Donekle je u igri Ribolu držao vratar Vladimir Božić, no gostujuća momčad nije mogla napraviti ništa kako bi preokrenula priču i ozbiljno zaprijetila Poreču. U drugom dijelu, i David Vladić je upisao tri obrane već u prvih osam minuta nastavka i pomogao da se  razmak između momčadi održava na šest.

U posljednjih deset minuta ušlo se s +8 nakon zgoditka Nikole Ivankovića koji se vratio nakon kratke ozljede, u 57. minuti stiglo se i do prve dvoznamenkaste prednosti (32:22) da bi gostujuća momčad do kraja utakmice uspjela tek smanjiti na 33:24.

Najefikasniji kod Poreča bio je Marko Bajan s devet pogodaka, a četiri je upisao Leon Rušnjak. Na vratima je David Vladić sakupio osam obrana, a Bruno Ćopić četiri. Kod Kaštela najbolji je bio Filip Kozina s pet pogodaka, dok je Vladimir Božić obranio devet lopti.

“Čestitam svima na pobjedi. Smatram da je apsolutno zaslužena. Rotirali smo sve igrače i sada idemo na zasluženi odmor”, rekao je trener Poreča Ilija Lovrinović.

“Odličan završetak godine i prve polusezone, dobro smo otvorili utakmicu i tu prednost držali cijelu utakmicu, čestitke kasteli na fer i korektnoj borbi. Prvi primarni cilj je ostvaren, a to je Liga za prvaka. Odlazimo na zasluženi odmor, a nakon toga kreću novi izazovi i borba za Europu u Ligi za prvaka”, rekao je nakon utakmice najbolji strijelac Poreča Marko Bajan.

Paket24 Premije liga, Liga B, 14. kolo:

Poreč – Ribola Kaštela 33:24 (19:13)

Poreč: Vladić 8 obrana (8+0), Ćopić 4 obrane (4+0); Muranović 1, Mataija, Krajcar , Rušnjak 4, Car 3, Boka 1, Krupić 1, Rađaković, Ikanović 3, Ivanković 2, Bajan 9, Jelić 2, Čorić 1, Ljubić 3

Sedmerci: 4/4

Isključenja: 6 minuta

Ribola Kaštela: Čavka 1 obrana, Galić 2 obrane (2+0), Božiž 9 obrana (9+0) + 1 gol; Filipović, Josipović, Petrović, Roki 1, Čorić 1, Milković 3, Vukman 1, Vujičević 4, Kozina 5, Grgić 2, Čajić 1, Bešker 3, Vukman 2