Uspješan vikend za porečke kuglačice

19.10.2020. 10:07; ; Početna / Sport i rekreacija / Uspješan vikend za porečke kuglačice
Vije10551-15802

Ovog vikenda su porečke kuglačice igrale čak na tri razine. U subotu su seniorke na domaćoj kuglani slavile pobjedu protiv ekipe Splita rezultatom 5:3. Bila je to jedna dobra, borbena utakmica, a koliko su Istranke bile premoćne dokazuje i to da su u zadnjem bacanju mogle ponovo ući u igru naše mlade nade, sestre Dora i Tea Štetić. Najuspješnija igračica bila je Maja Nanić sa 600 oborenih čunjeva.

U nedjelju su u Rijeci juniorke Katja Oplanić, Sindy Jelenić, Barbara Buretić, a njima su se pridružile i mlađe juniorke Tea i Dora Štetić igrale pojedinačno prvenstvo kuglačke regije Zapad. Prvenstvo je imalo kvalifikacijski karakter za odlazak na Državno prvenstvo juniorki. Najuspješnija među Porečankama bila je Katja Oplanić koja je osvojila treće mjesto (brončana medalja) i tako se plasirala na Državno prvenstvo.
One najmlađe su otputovale najdalje. Igrale su u Varaždinu na Državnom prvenstvu u disciplini SPRINT. Nastupile su Nina Gašparini, Nina Spahić, Nika Štetić i Natali Mesarić. To je disciplina gdje se igra na direktno ispadanje. Treba pohvaliti sve kadetkinje jer su pokazale već lijepu i zrelu igru i bile su najuspješniji Klub na natjecanju. Najbolja pojedinka bila je Nina Gašparini sa osvojenom brončanom medaljom.

Slijedeći vikend seniorke odlaze na veliki derbi u Rijeku protiv prvoplasirane ekipe Mlake, dok kadetkinje odlaze u Zagreb na Državno natjecanje u TANDEMU.