Upozorenje: U subotu navečer u Istri mogući pljuskovi, tuča i pijavice

Dva tima pulske Hitne pomoći posljednjih tjedan dana zbog velikih su vrućina 20-ak puta dnevno izlazili na teren. Građani su najčešće pomoć tražili zbog zdravstvenih smetnji uzrokovanih vrućinom, ali i zbog ozljeda na plažama i u moru. – Imali smo 30 posto više intervencija u odnosu na dane kada ne vladaju ekstremni vremenski uvjeti što ipak nije toliko alarmantno pa možemo zaključiti da se građani ipak pridržavaju savjeta, kazala nam je Ksenija Družetić Božić, ravnateljica pulske Hitne pomoći.
No, sunčano i vrlo vruće uz temperaturu i do 38 °C očekuje nas i veći dio sutrašnjeg dana. Međutim prognostičari najavljuju prema kraju dana, osobito u noći na nedjelju, dolazak nestabilnijeg vrijeme koje će, osim blagog osvježenja i olakšanja, na sjevernom Jadrana te u većem dijelu unutrašnjosti donijeti rijetke pljuskove praćene grmljavinskom olujom. Ponegdje je moguće i olujno nevrijeme praćeno tučom, a na moru su moguće i pijavice. Istri će u nedjelju osvježenje donijeti umjereni sjeverozapadni vjetar koji će kasnije okrenuti na buru. No i narednih će biti pretežno sunčano uz nešto niže i ugodnije temperature od dosadašnjih, ali i dalje toplije od prosjeka, javlja DHMZ.
Lijepo i sunačano vrijeme na našoj je obali zadržalo i veliki broj gostiju pa je promet pojačan na svim prometnicama u blizini turističkih središta, a na Istarskom ipsilonu prema graničnim prijelazima Kaštel i Plovanija vozi se u koloni dugoj oko 3 kilometra. Gužve na prometnicama očekuju se i tijekom cijelog vikenda pa se vozači pozivaju na oprez i strpljenje. (iPress)