U petak MAKER EXPO POREČ – festival kreativnosti, inovacija i tehnologije na Trgu slobode

U okviru programa manifestacije Mjesec poduzetništva u Poreču, u petak 21. ožujka 2025. na Trgu slobode od 10 do 15 sati održat će se prvi MAKER EXPO POREČ festival kreativnosti, inovacija i tehnologije, u suradnji s Udrugom za promicanje digitalne fabrikacije FabLab, u sklopu provedbe aktivnosti kroz „Tematske sustavne podrške za područje STEM kao pokretač zajednice“.
Posjetiteljima će se predstaviti dio opreme koju udruga koristi u svojim aktivnostima (3D printer i zanimljivi isprintani 3D modeli, od kojih su neki interaktivni, CNC stroj, laser, shaper – posjetitelji će moći izrađivati modele, te nekoliko drugih zanimljivih aktivnosti za mlađe posjetitelje (poput 3D olovaka, više robota i sl.). Svu opremu će posjetitelji moći isprobati odnosno vidjet će kako funkcionira. Cilj ove aktivnosti je doprinos izgradnji lokalnog ekosustava za STEM kao pokretač razvoja.
Osim predstavnika udruge FAB LAB, na Trgu slobode će biti i predstavnici The Abdus Salam International Centre for Theoretical Physics (ICTP) Science, Technology and Innovation (STI) Unit – ICTP Scientific FabLab. Prezentirat će STEAM aktivnosti za djecu, ali i promovirati Maker Faire Trieste.
Navedeno je jedna od aktivnosti u okviru programa manifestacije Mjesec poduzetništva u Poreču 2025. koju već sedmu godinu organizira Grad Poreč-Parenzo u cilju promicanja poduzetništva. U okviru manifestacije se tijekom mjeseca ožujka (prethodnih godina listopad) na više lokacija u gradu svakodnevno održavaju razne aktivnosti namijenjene stanovnicima Poreča različitih dobnih skupina i područjima interesa, u kojima osim Grada Poreča-Parenzo sudjeluju gradske ustanove, obrazovne institucije i lokalni poduzetnici te partneri iz drugih gradova, kojima se zahvaljujemo.
Grad Poreč