NEWS
VALFRESCO 4 S
SPORTduo – s2

U OŠ Joakima Rakovca u Sv. Lovreču održano županijsko natjecanja iz njemačkog jezika

2024-02-15_19h33_23
15.02.2024. 19:33; ; Početna / Kultura / U OŠ Joakima Rakovca u Sv. Lovreču održano županijsko natjecanja iz njemačkog jezika

Dana 14. veljače 2024. u OŠ Joakima Rakovca u Svetom Lovreču održano je natjecanje najboljih poznavatelja njemačkog jezika u Istarskoj županiji u kategorijama 8. razreda osnovnih, te 2. i 4. srednjih škola.

U posebno uređenoj školi goste je dočekalo Stručno povjerenstvo za provedbu natjecanja u sastavu ravnatelj škole Mladen Majušević te učiteljice Kristina Radović Miletić, Angelika Ugrinić, Svetlana Milojica, Elvijana Frančula Tenčić i Katarina Tomičić Stepančić. U pripremljenom programu, himnu Republike Hrvatske i svečanu pjesmu Krasna zemljo otpjevao je školski zbor pod vodstvom učiteljice Lolite Njegovan. Nakon toga, u ime škole su natjecatelje i njihove mentore prigodnim riječima pozdravili i ohrabrili ravnatelj škole Mladen Majušević i učiteljica njemačkog jezika Kristina Radović Miletić, da bi potom učenice 7. razreda – Laura Anić na gitari i Eva Palman na flauti – glazbenom točkom do kraja razbile nervozu prije samog natjecanja. Vrhunac programa je bio igrokaz dramske skupine Spieglein koja, u sklopu nastave njemačkog jezika, djeluje na stranome jeziku.

Natjecanju je, pod vodstvom ukupno 20 mentora, pristupio 31 učenik iz 16 osnovnih i srednjih škola naše županije, raspodijeljenih u ukupno sedam različitih kategorija.  Nakon pisanja ispita, a prije proglašenja pobjednika, učenici i mentori su, pod stručnim vodstvom profesora povijesti i velikog poznavaoca svog najužeg zavičaja – Ivana Hrastovčaka – imali priliku uz ugodnu šetnju razgledati i upoznati pitoreskni Sveti Lovreč.

Natjecanje je okončano svečanim proglašenjem pobjednika i uručenjem nagrada po kategorijama:

OŠ Kategorija I, lista A

  1. Mark Jalšovec iz OŠ Vladimira Nazora u Krnici – mentorica Nataša Teković Jalšovec
  2. Ema Čupić, OŠ Mate Demarine iz Medulina – mentorica Vesna Borzić
  3. Hajdi Fornažar iz OŠ Vladimira Nazora u Krnici – mentorica Nataša Teković Jalšovec

OŠ Kategorija I, lista B

  1. Bruno Jack Tasić iz OŠ Finida Poreč – mentorica Daniela Mihić
  2. Katharina Helene Mitsch iz OŠ Tar-Vabriga – mentorica Tiana O. Knezoci
  3. Moritz Müller iz OŠ Tar-Vabriga – mentorica Kristina Dobrijević

OŠ Kategorija II

  1. Daria Livaković iz OŠ Vladimira Nazora Rovinj – mentorica Mihaela Stanković
  2. Ema Fabris iz TOŠ G. Martinuzzi u Puli – mentorica Zvjezdana Kosić
  3. Lorena Jurić iz OŠ Vladimira Nazora Rovinj – mentorica Mihaela Stanković

SŠ Kategorija I, lista A

  1. Nikola Kovačić iz Pazinskog kolegija – mentorica Antonella Puh
  2. Lara Domić Djaković iz Gimnazije Pula – mentorica Martina Franković
  3. Eva Barbara Janko iz SŠ Mate Balote Poreč – mentorica Julia Žufić

SŠ Kategorija I, lista B

  1. Leon Broda iz SŠ Zvane Črnja u Rovinju – mentorica Antonella Puh
  2. Marko Vrbovec iz SŠ Mate Balote Poreč – mentorica Suzana Roža Brajković
  3. Mia Bošnjak iz Škole za ugostiteljstvo, turizam i trgovinu Pula – mentorica Vesna Pavletić

SŠ Kategorija II, lista A

  1. Sara Šimonović iz SŠ Mate Balote Poreč – mentorica Mirjam Blažević
  2. Demetra Cerovič iz TSŠ-SMSI Dante Alighieri Pula – mentor Vito Paoletić
  3. Luka Planinac iz TSŠ-SMSI Dante Alighieri Pula – mentor Vito Paoletić

SŠ Kategorija II, lista B

  1. Emil Sušanj iz Pazinskog kolegija, mentorica Melani Radić
  2. Anika Cetina iz TSŠ-SMSI Dante Alighieri Pula – mentor Vito Paoletić
  3. Leon Allakaj iz SŠ Mate Balote Poreč – mentorica Mirjam Blažević

 

 

Galerija slika uz članak

Print Friendly, PDF & Email