Šuranovi momci “pregazili” su Karlovčane JADRAN – KARLOVAC 1919 5:1 (2:1)

Dalibor-Suran
14.10.2023. 22:56; ; Početna / Sport i rekreacija / Šuranovi momci “pregazili” su Karlovčane JADRAN – KARLOVAC 1919 5:1 (2:1)

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu

Jadran je danas upisao prvu pobjedu u sezoni, i to protiv favoriziranih Karlovčana koji su danas imali i svojevrsnu „pomoć“. No, nećemo o tome jer bi maknuli fokus sa sjajne igre Porečana koji su Karlovčanima zasluženo „isporučili petardu“.

U 12. minuti, usred ionako naelektrizirane atmosfere na tribinama, sudac Turčin dosuđuje jedanaesterac sa zadrškom nakon duela Gavrića i Kristaja. Zvonko Pamić realizirao je najstrožu kaznu za 0:1.

Šajete su u tom trenutku promijenile repertoar pa su vrijeđanju žminjskog trenera Igora Pamića dodali i uvrede za suca utakmice. Ipak, Jadran igra sjajno i samo devet minuta kasnije Saleh asistira za Olivera Sumića koji iz okreta zabija za 1:1.

Prije odlaska na odmor Porečani su poveli. Antonio Siljan uposlio je Igora Lepinjicu, a ovaj s kuta peterca, naizgled zatvoren, lagano gura loptu za Sumića koji iz blizine zabija za 2:1. Početkom drugog dijela akteri kod prvog pogotka su se zamijenili.

Sumić je asistent, a Saleh zabija za 3:1. „Pregazili“ su u drugom poluvremenu Porečani goste pa su se u strijelce još upisali i Ivan Macan te Igor Lepinjica, za konačnih 5:1. Iako je situacija na ljestvici još opasna, puno se lakše diše.

POREČ – SRC Veli Jože – SUPERSPORT DRUGA NL – SUDAC: Martin Turčin POMOĆNICI: Patrik Tkalčević i Dario Pranjić DELEGAT: Tomislav Margetić

JADRAN – KARLOVAC 1919 5:1 (2:1)

Strijelci: 0:1 Pamić 12′-11m, 1:1 Sumić 21′, 2:1 Sumić 45′, 3:1 Saleh 65′, 4:1 Macan 84′, 5:1 Lepinjica 90′

Žuti kartoni: Ivetić, Mandaw, Sumić, Šverko (Jadran) Međimorec, Pamić Z. (Karlovac 1919)

JADRAN: Pavlić, Mofardin, Lepinjica, Saleh, Sumić (79. Macan), Mendiković, Gavrić, Siljan (79. Bernobić D.), Radman, Mandaw (90. Stošić), Ivetić

Trener: Dalibor Šuran

KARLOVAC 1919: Jagatić, Stepinac, Ribar, Paracki, Kristaj (46. Matyazh), Zavalić (71. Ostović), Budimir (54. Viduka), Kurečki (54. Li), Novak-Stanko (71. Tankosić), Pamić, Međimorec

Trener: Igor Pamić