Rukometaši Poreča preko Rudara do dva nova boda, nakon uzbudljive završnice…

rkporec1
14.10.2023. 23:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča preko Rudara do dva nova boda, nakon uzbudljive završnice…

Rukometaši Poreča upisali su četvrto slavlje u sezoni svladavši Rudar 26:25 (14:9) i tako obranili domaći teren na kojem ne znaju za poraz ove sezone. Iako je na startu izgledalo kako je Poreč puno uvjerljivija momčad, gosti iz Ruda potrudili su se dovesti utakmicu u neizvjesnost, no uz pomoć vratara Davida Vladića Poreč je osigurao dva boda.

Nakon početnog vodstva gostiju, Poreč je u ubrzo preokrenuo utakmicu u svoju korist i serijom 4-0 postavio 4:1 u osmoj minuti. Održala se ta stečena prednost i u sljedećih osam minuta uz pomoć raspoloženog Brune Ćopića koji je do tada upisao četiri obrane od sedam Rudarevih pokušaja.

Najviše je Poreč u prvom dijelu imao +5 (11:6) uz golove Luciana Krajcara i Marka Bajana, a iako se Rudar približio krajem prvog poluvremena na dva, novo dobro izdanje obrane omogućilo je da odemo na odmor s nova pet pogodaka prednosti.

U prvih deset minuta drugog dijela susreta Rudar je izgledao puno bolje te se uz par obrana Vladimira Gošića vratio u život. Kada se nadodaju greške Poreča dobije se tek minimalni zaostatak gostiju u 43. minuti (18:19). I od tog trenutka krenula je neizvjesna utakmica sve do kraja.

Ponovno je Neralić bio taj koji je doveo Rudar u egal (21:21), a uz čvrste obrane igralo s malim brojem pogodaka. Novi vjetar u leđa Poreču dao je David Vladić koji je povezao tri uzastopne obrane kod pokušaja Valentina Runtasa i omogućio svojim suigračima da vrate dva gola prednosti i nakon novog vraćanja u život gostiju, na kraju spasio dva boda.

Najefikasniji kod Poreča bio je Petar Krupić sa šest pogodaka, jedan manje imao je Lucian Krajcar. Vratari su bili dobro raspoloženi – Bruno Ćopić sakupio je deset obrana (10/26), a David Vladić šest (6/15).

U sljedećem kolu Poreč gostuje kod Ribola Kaštela, a susret je na rasporedu 21. listopada s početkom u 18 sati.

“Zahtjevna utakmica koju smo po meni trebali riješiti već u prvom poluvremenu kada smo igrali jako dobro. Uz puno tehničkih greški i neozbiljnosti dali smo da se vrate u utakmicu, ali smo izborili teška dva boda”, rekao je nakon susreta najbolji strijelac Poreča Petar Krupić.

Trener Ilija Lovrinović je kratko izjavio: Nemam objašnjenje za utakmicu,na kraju smo imali vise sreće od Rudara, nije bilo dobro ali uzeli smo dva boda to je jedino dobro iz ove utakmice.

Svoje viđenje susreta dao je i protivnički vratar Vladimir Gošić: “Mislim da smo dobro igrali i da smo sigurno zaslužili bod, ako ne i više. David Vladić koji je ušao u drugom dijelu mislim da je bio prevaga, promašili smo previše zicera. Borili smo se i šteta da nas nije nagradilo barem za tu borbu.”

Paket24 Premijer liga, Liga B, 6. kolo:
RK Poreč – RK Rudar 26:25 (14:9)

Poreč: Ćopić 10 obrana, Vladić 6 obrana (6+0); Mataija, Krajcar 5, Rušnjak, Car 2, Petrov 1, Boka, Krupić 6, Malinarich 1, Rađaković 3, Ikanović 3, Ivanković 1, Bajan 2, Čorić, Ljubić 2
Sedmerci: 3/6
Isključenja: 10 minuta (Krajcar 4, Petrov 2, Malinarich 2, Bajan 2)

Rudar: Gošić 11 obrana (8+3), Šarić; Runtas 3, M. Štajnkler 3, Škiljan, Gaća 2, Trčak, Lencović, T. Štajnkler, Grgečić 3, Neralić 8, Kasap 5, Šalić, Bartolić, Lopac 1, Ćosić