Stolni tenis: Antolović kadetski, Matošović najmlađekadetski viceprvaci županije

PULA18012015-001
19.01.2015. 10:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Antolović kadetski, Matošović najmlađekadetski viceprvaci županije

U nedjelju 18.01.2015.godine u Puli, u sportskoj dvorani “Mate Parlov” i sjajnoj organizaciji stolnoteniskog kluba Pula održano je pojedinačno prvenstvo Istarske županije za najmlađe kadete-kinje i kadete-kinje. Prvenstvo je okupilo preko 60 stolnotenisača i stolnotenisačica iz klubova Umaga, Novigrada, Kanfanara, Poreča, Svetog Lovreča i Pule.

U kategoriji najmlađih kadeta član Kanfanara Antonio Matošević postigao je sjajan uspjeh osvojivši drugo mjesto na ovom turniru. Matošević je grupu završio sa tri pobjede da bi u 1/4  finalu bio bolji od klupskog kolege Maura Orbanića kojeg je dobio sa 3-0. U polufinalnom dvoboju Matošević je pobjedio Erika Buića iz Pule sa 3-2. Finalni dvoboj pokazao je da i najmlađi kadeti znaju igrati “pingać” a Matošević je morao čestitati nakon poraza od 3-2 najboljem najmlađem kadetu Istarske županije Mateu Šušljiku iz Poreča. Lijep uspjeh ostvario je i Sošić Gabriel iz Kanfanara koji je osvojio 3.  mjesto.

U kategoriji kadeta lijep uspjeh ostvario je Antolović Johannes Karlo iz Svetog Lovreča koji je osvojio 2. mjesto.  Antolović je grupu završio sa dvije pobjede da bi u 1/4 finalu pobjedio sa 3-0 Auguštin Luku iz Umaga Polufinalni dvoboj Antolović je lako riješio protiv Kuzmić Doriana kojeg je dobio sa 3-0.
U finalu Antolović je doživio poraz od najboljeg kadeta regije Leona Španića iz Poreča rezultatom 3-2.
Antolović ne treba biti nezadovoljan ovim rezultatom jer je mlađi kadet a u konkurenciji kadeta igrati će još tri sezone.
Antonio Radojković iz Svetog Lovreča zauzeo je odlično 5.  mjesto, a Luka Švaganović 7.  mjesto.

Slijedećeg vikenda  igrače trenera Jakovetića čeka 3. Hsts-ov turnir iz serije “Reno Vinek” koji se održava u Ljubešćici.