Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Rukometna senzacija u Poreču

10.05.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometna senzacija u Poreču

Desetkovana ekipa rukometaša Poreča položila je u dvorani ´Veli Jože´ na leđa favoriziranu drugoplasiranu ekipu u Premier ligi, ekipu ´Nexe´ iz Našica. S dvanaest igrača, od kojih su Krevatin i Stevanović golmani, trener Željko Zovko uspio je nadmudriti svog kolegu Kasima Kamenicu isprativši ga iz Poreča u Našice s porazom.

Igrali smo s nadom da možemo dobiti utakmicu rekao je Željko Zovko trener Porečana nakon 60 minuta tvrde utakmice s Našičanima. Znali smo da smo malobrojni no dečki su taktički odlično odradili sve ono što smo na treninzima crtali i dogovorili. Nismo promašili ni jednu kontru, Stevanović je odlično branio a u ključnom trenutku i ´zaključao´ svoja vrata, pa uz veliko zalaganje i borbenost svih igrača pobjeda nad favoriziranim protivnikom je zaslužena.

´Egal´ utakmicu Porečani su držali sve do 20 minute prvog poluvremena kada se ´Nexe´ odvaja i na tri razlike da bi prvo poluvrijeme uz dosta paničnu igru domaćina Našičani riješili s dva razlike u svoju korist 18:16.

Početak druge dionice utakmice dao je naslutiti da se Porečani neće lako predati. Pojačavajući koncentraciju u obrani, uz izdašnu pomoć Stevanovića na golu, te realizirajući sve kontre od 49. minute pri rezultatu 26:25 za ´Nexe´, igra se neka druga utakmica u kojoj Poreč dominira.

U 58. minuti ´Poreč´ ima dva razlike u svoju korist ali u posljednjoj minuti i dva igrača manje zbog kazne isključenja. U ishitrenim napadu Našičani šalju u posljednjoj minuti loptu u aut, a Porečani mirnim napadom zadržavaju razliku od plus jedan pogodak, 32:31  rezultat kojim ispisuju senzacionalnu pobjedu nad apsolutno favoriziranim protivnikom, drugoplasiranom ekipom u elitnom natjecanju hrvatskih rukometnih klubova. (MB)

Poreč – Nexe  32:31 (16:18)
Premijer liga 28. kolo. Dvorana Veli Jože. Gledatelja 300. Suci I.Glavinić, M.Veraja (Metković)
POREČ: Krevatin, Gruičić 6, Galiot 6, Čorić, Lovrinović 8, Turković 6, Stevanović, Banić 2, Radošić, Perhat, Rađaković, Gorenac 4; Trener: Željko Zovko.
NEXE: Lelić, Šunda, Eter 5, F.Lelić 7, Mrđenović, Barišić 3, Tomičić, Kasak 6, Markotić, Rajić 1, Rajković, Kuže  2, Kević 5, Turković 2; Trener: Kasim Kamenica.
Sedmerci: Poreč 3/2; Nexe 4/3
Isklučenja: Poreč 16. minuta, Nexe 8. minuta.
Žuti kartoni: Poreč 3; Nexe 3