Vije14411-20481
05.04.2024. 23:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča ubilježili poraz od Sesveta u borbenoj utakmici – RK Poreč – MRK NexeSesvete 27:30 (16:14)

Rukometaši Poreča nakon dva tjedna stanke vratili su se utakmicama. U borbenom susretu protiv vječnih rivala iz Sesveta.

U samom startu utakmice obje momčadi ušle su odlučno i držale jednak tempo 12 minuta tijekom kojih je Poreč držao vodstvo od najviše dva gola. No, tada je uslijedila serija obrana Davida Vladića, a Matija Rađaković sa sedam metara postavlja prvih +3 (10:7). Iako je Vladić nastavio sjajno, s devet obrana od 23 pokušaja do kraja poluvremena, napad nije to pratio pa su tako momci Ilije Lovrinovića na odmor otišli sa 16:14.

Uvodne minute nastavka nisu dobro izgledale za Poreč. Unatoč dobroj obrani, par izgubljenih lopti i obrana s druge strane dovele su Sesvete u mogućnost ne samo za izjednačenje već i za vodstvo, a to je postigao Patrik Hršak (18:17) koji zaključuje 4-0 seriju gostiju. Ponovno Poreč u život vraća Vladić koji je dobro čitao Sesvećane i omogućio da Lucian Krajcar zatvori domaći niz od tri gola (20:18). Ponovno je samo četiri minute trebalo Sesvetama da izjednače i od tog trena se igralo gol za gol dok se vodstvo izmjenjivalo. Pet minuta do kraja vezane obrane upisuje i Filip Perić koji ostavlja Poreč na minus dva (26:28). Iako su domaći dečki bili blizu novog izjednačenja nove greške u napadu bile su ključne za slavlje Sesveta 30:27.

Najefikasniji u ekipi Poreča bio je kapetan Matija Rađaković sa 7 pogodaka bez i jednog promašaja, a slijedili su ga Lucian Krajcar i Nikola Ivanković, svaki sa po 5 golova, na vratima je David Vladić obranio 15 udaraca od 45 upućenih prema porečkom golu. Kod gostiju iz Sesveta Patrik Hršak zabio je 7, dok su po 5 zgoditaka postigli Ivan DumenčićFilip Turčić i Davor Gavrić, Filip Perić upisao je 7, a njegov kolega Marko Prpić dvije obrane.

Porečane već u srijedu čeka slijedeća teška utakmica kada gostuju u Vinkovcima kod Bjelin Spačve u četvrtfinalu Kupa Hrvatske.

Trener Porečana Ilija Lovrinović podijelio je s nama svoje viđenje utakmice:” Mislim da su gledatelji danas mogli gledati dobru i borbenu utakmicu i s naše i sa strane Sesveta, na kraju su nijanse odlučile. Nemam šta zamjeriti svojoj ekipe, mogu im samo čestitati na borbenosti i na htijenju, idemo skupiti glave i pripremiti se što se bolje možemo u kratkom roku do srijede za utakmicu kupa u Vinkovcima.”

“Nakon teške i borbene utakmice nažalost  poraz od Sesveta, mislim da smo dali svoj maksimum, da smo odradili sve što smo trenirali ovaj tjedan, ali nažalost par tehničkih grešaka malo nesreće neko odbijene lopte otišle su na njihovu stranu i ostali smo bez bodova doma, ali ovo je samo jedna od velikih utakmica koje nas čekaju u svega par dana. Mi se sad okrećemo srijedi i četvrtfinalu kupa u Vinkovcima.”, rekao nam je u svojoj izjavi David Vladić.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 5. kolo:
RK Poreč – MRK NexeSesvete 27:30 (16:14)

Poreč: Vladić 15 obrana (14+1), Čopić; Muranović, Mataija, Krajcar 5, Rušnjak, Car 3, Štifanić, Boka, Krupić 2, Malinarich 3, Rađaković 7, Ivanković 5, Bajan, Čorić, Ljubić 2
Isključenja: 4 minute (Malinarich 4)
Sedmerci: 4/4

Sesvete: Perić 7 obrana, Prpić 2 obrane; Čaprić, Hršak 7, Jelovčić 4, Dumenčić 5, Tomić, Turčić 5, Raužan, Šuker, Gavrić 5, Godec 3, Finek, Ćuk, Lasan, Topić 1
Isključenja: 8 minuta (Jelovčić 2, Šuker 4, Gavrić 2)