Rukometaši Poreča poraženi u Vinkovcima – Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 30:20 (14:11)

Vije14378-20301
24.02.2024. 23:07; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča poraženi u Vinkovcima – Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 30:20 (14:11)

Poreč je na gostovanju kod Bjelin Spačve Vinkovci u sklopu drugog kola Lige za prvaka uvjerljivo poražen 30:20 (14:11). Nakon dobrog otvaranja i malog zaostatka u prvom dijelu. domaćini su u drugom dijelu iskoristili nervozu u redovima Poreča i serijom pogotka napravili nedostižnu prednost.

Porečani su dobro startali u Vinkovcima i uz dvije obrane Davida Vladića u petoj minuti imali 3:1. Iako su naši dečki imali šansu i za pobjeći na +3, no uz tehničke grešku i obranu Sandra Kolara, Spačva u tri minute izjednačava (3:3). Nastavio se taj niz Spačve i dalje, i ukupnom serijom 4-0 poveli su 5:3, dok je Poreč ostao bez postignutog pogotka četiri minute.

Crni niz Poreča prekida Matija Rađaković, a onda se u nekako istom ritmu nastavilo sve do 20. minute. Spačva je držala prednost od gol ili dva razlike, dok su se s obje strane igrale jake obrane. U posljednjih pet minuta prvog dijela ušlo se pri rezultatu 11:10 nakon dobrog zgoditka Luke Malinaricha. Kako se bližilo prvo poluvrijeme kraju, tako je Spačva zgusnula obranu i pomogla Kolaru da upiše još dvije obrane i otišla na odmor pri 14:11.

Nikola Ivanković svojim četvrtim pogotkom otvara drugi dio, a na novi gol Poreč je čekao sve do 36. minute. Za to vrijeme Spačva je dodatno povećala prednost na 17:12. Poreč nikako nije mogao uloviti pravi ritam, ni promjena među vratnicama nije donijela željeni efekt pa je trener Ilija Lovrinović bio primoram pozvati novu minutu odmora u 42. minuti pri vodstvu domaće ekipe 20:14 koja je do toga došla uz pomoć Patrika Maroša.

Najveću prednost koju je Spačva držala bila je +11 (29:18), a trener Lovrinović rotirao je koliko je mogao unatoč svim problemima s ozljedama te bez Mirka Petrova i Petra Krupića. Konačnih 20:30 postavio je Lucian Krajcar.

Kod Poreča najefikasniji bio je Matija Rađaković s pet pogodaka, dok su po tri upisali Lucian Krajcar, Luka Malinarich i Nikola Ivanković. Na vratima je David Vladić upisao četiri obrane. Spačvu je prevodio Patrik Maroš koji je zabio 11 golova, a Sandro Kolar među vratnicama sakupio je 14 obrana.

U sljedećem kolu u Poreč stiže Nexe, dok Spačva ide na gostovanje kod Sesveta.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 2. kolo:

Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 30:20 (14:11)

Spačva: Kolar 14 obrana (14+0), Stojanović; Maroš 11, Greganić 1, Nađ, Žulj 1, Božičević 4, Matanović 3, Lukac, Kolar, Lasić 2, Mažurana 3, Pekić 1, Kuže 4, Mandić, Arsić

Sedmerci: 3/3

Isključenja: 10 minuta (Pekić 6/CK; Nađ 2, Mažurana 2)

Poreč: Ćopić, Vladić 4 obrane (4+0); Muranović, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 2, Car 2, Sulejmani, Boka, Malinarich 3, Rađaković 5, Ivanković 2, Bajan 5, Jelić, Čorić, Ljubić 2

Isključenja: 4 minute (Krajcar 4)

autor: Rukometni klub Poreč