Rukometaši Poreča nadmoćno protiv Dubrave; Poreč – Dubrava 31:17 (13:8)

Vije13309-19895
01.10.2023. 22:58; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča nadmoćno protiv Dubrave; Poreč – Dubrava 31:17 (13:8)

Rukometaši Poreča uvjerljivo su svladali Dubravu 31:17 u četvrtom kolu Paket24 Premijer lige i tako stigli do svojeg trećeg ovosezonskog slavlja i treće pobjede na domaćem terenu. Pred igračima Ilije Lovrinovića sada je gostovanje u Metkoviću, a potom ponovno kod kuće dočekuju Rudar iz Ruda.

Iako su obje strane odlučno krenule u susret, nije dugo trebalo da Poreč napravi prvo veće odvajanje. Iz dobre i čvrste igre u obrani došli su laki golovi te je Matija Car kontrom u 13. minuti postavio +5 (9:4).

Uz nekoliko obrana Tomislava Sladoljeva i 3-2-1 obranu Dubrava je u 23. minuti zaprijetila i pogotkom Ivana Barbića smanjila na 8:10. No, Poreč nije dopustio da tako ostane. Uz dobre reakcije Brune Ćopića Porečani su do odlaska na odmor vratili svoju prednost od pet pogodaka i pokazali da ne misle stati .

Prvih deset minuta nastavka obilježili su golovi Antonia Ljubića, njih četiri od ukupno šest Poreča, i samo nadodali na odlično izdanje u obrani. Sve to je dovelo do +10 (20:10) koje je postavio Ćopić s gola na gol i time u potpunosti riješio pitanje pobjednika ovog susreta.

Rapsodija golova se nastavila, a Poreč je u posljednjih deset minuta ušao s 14 pogodaka više. Na Ćopića se nadovezao i David Vladić s devet obrana u 13. odigranih minuta, a golove je postiglo 13 od 16 igrača. Dubrava je potpuno nemoćna čekala posljednji sučev zvižduk kada je uspjela zabiti svoj 17 što je njihov najmanji broj postignutih pogodaka ove sezone.

Najefikasniji kod Poreča bio je Antonio Ljubić sa šest pogodaka, dok su po četiri upisali Matija Rađaković, Nikola Ivanković i Matija Car. Na vratima je David Vladić sakupio devet obrana (57%), a Bruno Ćopić sedam (42%). Kod Dubrave po tri gola zabili su Ivan Barbić, Maksimilijan Molc, Fran Tomašić i Karlo Bjeliš. Tomislav Sladoljev imao je šest obrana, a Vasilije Vujović dvije.

“Prvo moram čestitati svojim dečkima na dobrom pristupu i dobro odrađenoj utakmici. Mislim da smo zaslužili ova dva boda. Ali, i dalje je tek početak prvenstva i ovo slavlje moramo ostaviti iza sebe. Očekuje nas gostovanje u Metkoviću gdje neće biti lagano. Moramo ići polako iz utakmice u utakmicu”, rekao je nakon susreta trener Ilija Lovrinović.

“Druga u nizu fantastična utakmica za nas, nakon KTC-a sada i Dubrava s još manje primljenih golova. To je odlično i pokazuje naš kontinuirani rad. Osim utakmice protiv Nexea, gdje nismo bili favoriti, smatram da smo ove tri utakmice odradili na najbolji mogući način.- Mislim da s pravom optimistično i spremno čekamo utakmicu protiv Metkovića sljedeći vikend. Idemo što prije osigurati Ligu za prvaka i to drugo mjesto, a onda ide borba za Europu”, zaključio je David Vladić.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 4. kolo:
Poreč – Dubrava 31:17 (13:8)

Poreč: Vladić 9 obrana (9+0), Ćopić 7 obrana (7+0); Mataija, Krajcar 2, Rušnjak 2, Car 4, Petrov 1, Boka 1, Krupić 2, Malinarich 2, Rađaković 4, Ikanović 1, Ivanković 4, Bajan 1, Čorić, Ljubić 6
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 10 minuta (Petrov 4, Ikanović 4, Malinarich 2)

Dubrava: Matov, Sladoljev 6 obrana (6+0), Vujović 2 obrane (2+0); Barbić 3, Čupić, Zovak, Tkalec 1, Markoci Petreković, Molc 3, Tomašić 3, Komljenović 1, Tomšić 1, Bjeliš 3, Botić, Obradović, Knežić