Rukometaši Poreča izgubili u Metkoviću

Vije13311-19918
07.10.2023. 23:15; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča izgubili u Metkoviću

Rukometaši Poreča upisali su drugi poraz u sezoni. U petom kolu na gostovanju kod Metkovića poraženi su 20:25 i time prekinuli svoj pobjednički niz od dvije utakmice. Metković je od samog starta bio u vodstvu, a lošijim izdanjem u napadu Poreč nije uspio prelomiti susret. U šestom kolu u Poreč stiže Rudar iz Ruda, a susret je na rasporedu 14. listopada s početkom u 19 sati.

Metković je krenuo s vodstvom nakon greške Poreča, ali vrlo brzo se to izjednačilo i utakmica je nastavila u tom tonu, očekivano. No, ponovno dvije vezano greške Metković je naplatio i u devetoj minuti golom Mihaela Krešića poveo 5:3.

Probudili su se zatim vratari, Bruno Ćopić sa svoje tri, a Željko Kozina s dvije. Dobro izdanje domaćina produžilo se sve do 20. minute kada su uspjeli povećati prednost na +4. U tim trenucima Lucian Krajcar preuzima odgovornost i smanjuje na 8:10, dok se na poluvrijeme otišlo s minimalnim zaostatkom.

Poreč nikako nije mogao uhvatiti svoj prepoznatljiv ritam ni početkom drugog dijela, prvenstveno u napadu, dok je obrana često tjerala Metković do pasiva. Sve to dovelo je do novog vodstva od četiri gola domaćina (17:13) u prvih osam minuta nastavka. U 39. minuti Vladimir Koncul dobiva direktan crveni karton i to je malo oslabilo metkovsku obranu.

Dobre reakcije porečke obrane omogućile su dva lakša gola i sa sjajnim zgoditkom Matije Rađakovića, gotovo iz mrtvog kuta, Poreč postavlja 16:18 U tom ritmu se nekako igralo i do kraja utakmice. Uz sve napore Poreča da nekako se sustigne Metković i preokrene nedostajalo je malo. Po posljednjem sučevu zvižduku Metković je slavio 25:20.

Najefikasniji kod Poreča bio je Lucain Krajcar s četiri pogodka, dok je tri upisao Marko Bajan. Metković je predvodio Dario Raguž s osam pogodaka.

“Čestitam Metkoviću na pobjedi. Mi nismo došli na utakmicu i što god smo pokušali nije išlo. Na nama je da sada naučimo iz naših grešaka i ne dopustimo da nam se ponove”, rekao je nakon susreta trener Ilija Lovrinović.

“Teška utakmica u Metkoviću, imali smo puno promašenih zicera i tehničkih grešaka na početku , što je domaćin iskoristio i zasluženo pobjedio. Mi nastavljamo naporno trenirati i okrećemo se domaćoj utakmici s Rudarom”, nadodao je Leon Rušnjak.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 5. kolo:
RK Metković Mehanika – RK Poreč 25:20 (12:11)

RK Metković: Romić, Kozina 6 obrana (6+0); Cvitanović 2, Krešić 3, Čutura 1, Maslać, Halilović, Šunjić, Filipović, Mustapić, Raguž 8, Grizelj 2, Koncul, Bašić 3, Jakić 1, Batinović 5
Sedmerci: 3/3
Isključenja: 14 minuta (Bašić 4, Cvitanović 2, Grizelj 2, Koncul 2, Jakić 2, Batinović 2)
Crveni karton; Vladimir Koncul

RK Poreč: Ćopić 9 obrana(9+0) + 1 gol, Vladić 2 obrane (2+0); Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 2, Car 2, Petrov, Boka, Krupić 2, Malinarich, Rađaković 2, Ikanović 2, Ivanković, Bajan 3, Čorić, Ljubić 2
Isključenja: 4 minute (Krajcar 2, Ikanović 2)