Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Rukometaši Umaga bolji od Poreča u istarskom derbiju

17.05.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Umaga bolji od Poreča u istarskom derbiju

S osvojena dva boda u srazu na parketu dvorane u umaškom Stella Marisu sa susjedima iz Poreča u 28. kolu Premijer lige, rukometaši Umaga osigurali su igranje u kvalifikacijskom popravnom ispitu na kojem će nastojati popraviti obraz dosadašnjih, uglavnom blijedih nastupa u Premijer ligi, protiv drugoplasirane ekipe prve Hrvatske rukometne lige, ekipe Crikvenice u kojem mogu izboriti nastavak natjecanja u elitnoj rukometnoj ligi Hrvatske.

Nakon skromnog rukometnog sadržaja koji su Umažani u dosadašnjem tijeku natjecanja u Premijer ligi pokazali, utakmica protiv susjeda iz Poreča bila je neka druga rukometna priča.

Da su u većem dijelu natjecanja u Premijer ligi odigrali sa svojim protivnicima kao što su odigrali utakmicu protiv Poreča, igrači i klupsko rukovodstvo Umaga ne bi imali noćne more kako preživjeti kvalifikacije s Crikvenicom, ekipom uvijek neugodnom i opasnom na svom terenu.

Samo šest postignutih pogodaka u prvih 10 minuta utakmice bio je znank da će utakmica Umaga i Poreča biti tvrda i neizvjesna, a jedan pogodak razlike u korist Umaga na kraju prvog dijela, nakon odigranih 30 minuta, dao je naslutit da se Umažani neće predati.

Petnaest minuta prije kraja utakmice Umažani su uhvatili najveću razliku na utakmici od četiri pogotka, a akcijama Ivice Gudića, Stevana Popova i uz asistenciju Petra Rodika i Tibora Jurjevića te mini serijom obrana Zorana Srebrnića utvrđivali su ostvarenu prednost koja je nakon odigranih 60 minuta utakmice u sudačkom zapisniku zabilježena s 28:24 za rukometaše Umaga. (MB)

Umag – Poreč 28:24 (14:13)

Dvorana Stella maris, Gledatela 700. Suci: I.Glavinić, M. Veraja (Metković )
UMAG: Radulović, Gudić (11) Sujoldžić (2) ,Vujić Buvinić, Laković (1), Srebrnić, Rodik 3, Kolec, Stapar, Petrić Popov (7) , Jurjević (4). Trener: Jakša Boglić
POREČ: Krevatin, Ćorič (1), Lovrinović (5), Galijot (2) , Perhat (1), Turković (7), Banić (5), Radošić, Horjak, Radjaković, Gorenac, Gruičić (3), Špehar. Trener: Željko Zovko.

Iskljujčenja: Umag 12 minuta, Poreč 14 minuta.
Žuti kartoni: Umag 4, Poreč 5.
Sedmerci: Umag 2/5, Poreč 3/3.