Rukometaši Varaždina prejaki za Porečane – Poreč – Varaždin: 30:33 (17:17)

14.12.2013. 23:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Varaždina prejaki za Porečane – Poreč – Varaždin: 30:33 (17:17)
Foto-16072

Ništa od revanša rukometaša Poreča za poraz koji su doživjeli na gostovanju kod  Varaždina (29:24) u drugom kolu ovogodišnje Premijer lige. Rukometaši Varaždina, s kojima su Porečani do porečke utakmice dijelili prvo mjesto na tablici, pobjedom u porečkom Velom Joži s 33:30 (17:17) pobjegli su im za dva boda i s 27 bodova na čelu su Premijer ligaške rukometne karavane.

Utakmica, derbi hrvatskog rukometnog prvenstva, u Veli Jože nije privukla veći broj gledatelja pa porečka rukometna publika nije vidjela ‘ratničku’ utakmicu koju su vodili suparnici za rukometni vrh.

Veći dio prvog poluvremena Porečani i Varaždinci igrali su ‘gol za gol’. U 17. minuti nakon pogotka Ivana Horvata za poravnanje rezultata (10:10) Varaždinci preuzimaju inicijativu i na ‘dva razlike’ bježe Porečanima koji su pogotkom Marka Buvinića u tridesetoj minuti postigli izjednačenje (17:17) s kojim su otišli na odmor.

Odmah na početku drugog poluvremena Varaždinci dodaju gas u igri i u 39. minuti vode pogotkom Sršena četiri razlike (23:19).

Serijom od tri pogotka nezaustavljivog Tima Thossa rukometaši Poreča uhvatili su u 43. minuti priključak s Varaždincima (23:23).

Odmah po izjednačenju rezultata Porečana Varaždinci u 44. minuti postižu pogodak i vodstvo 24:23. Slamka spasa za Porečane ukazala se u 52. minuti pogotkom Mataije s kojim su stigli Varaždincima na ‘minus jedan’ pogodak (28:29).

Promašivanjem Mataije okvira gola Varaždinaca sa 7 metara u 54. minuti, široko su se rukometašima Varaždina otvorila pobjednička vrata što su znali iskoristiti nanijevši poraz  rukometašima Poreča na njihovom terenu, izravnim konkurentima u Ligi četiri koja će se igrati za prvaka države.

Poreč – Varaždin 30:33 (17:17)

Utakmica 15. kola Premijer lige. Dvorana Veli Jože. Gledatelja 600. Suci D Gladović, G. Volenik (Virovitica).

POREČ: Cvitković ((5+0), Ćosić 2, mataija 4, Perhat, Thoss 10, Prelac, Marko (3+0), Čužić 6, Petrić, Gudić Popovbić, Sinožić, Rađaković 1, Buvinić 6, Topić1.

VARAŽDIN: Grd (8+0), Svetec, Melnjak 1, Jeftić 1, Horvat 8, Trojko, Kontrec, Vincek, Srtšen 9, Vidaček, Kuduz 5, Balent (0+1), Mišković, Herman, Marčec 6, Tokiuć 3.

Sedmerci: Poreč 6 (4), Varaždin 2(2). Isključenja: Poreč 6, Varaždin 8 minuta. (iPress)