15.12.2013. 01:01; ; Početna / Slider / Karate: Sonja Rajko osvojila jednu zlatnu i dvije srebrne medalje na međunarodnom turniru u Sloveniji

Poslije niza vrlo  uspješnih nastupa i odličnih plasmana u jesenjem dijelu natjecanja na karate turnirima u:  Čakovcu,  Delnicama,  Kranju,  Rijeci (Croatia open-otvoreno Prvenstvo Hrvatske), Rovinju,  Poreču (Eurocup Istre) i Varaždinu, Sonja Rajko, članica karate kluba ‘’Finida’’  iz Poreča,  ponovno je zablistala i u Sloveniji, i to na 41. INTERNATIONAL KARATE OPEN ‘’TRBOVLJE 2013’’, jednom od najstarijih turnira u Europi koji je okupio preko 550 natjecatelja iz čak 14 europskih država.

U takvoj konkurenciji, Sonja je nastupila u tri kategorije (dvije u izvođenju kata i jedna u borbama), te ostvarila sjajan rezultat, osvojivši ukupno 3 medalje: 1 zlatnu i 2 srebrne.

U kategoriji mlađih učenica ( 8-9 godina ) u izvođenju kata, Sonja se poslije dvije pobjede plasirala u finale, gdje ju je čekala predstavnica kluba domaćina i u dosta sumnjivoj odluci sudaca, tijesno izgubila za prvo mjesto, te se u konačnici plasirala na drugo mjesto i osvojila srebrnu medalju.

Sonja se također ogledala i u otvorenoj kategoriji, u izvođenju kata za mlađe učenice, u kojoj je do izražaja došao sav njen potencijal. Porazivši sve svoje protivnice briljantno je došla do 1. mjesta i osvojila najsjajnije odličje.

Treću medalju i to srebrnog sjaja Sonja je priskrbila u borbama, u kategoriji mlađih učenica do 30kg i tako pred sam kraj natjecateljske godine, svojim uspjehom dala veliki doprinos klubu.

Naime, idućeg vikenda nastupom na Božićnom turniru u Zagrebu koji će se održati 21.12.2013, Sonja će zaključiti ovu itekako uspješnu natjecateljsku godinu.