NEWS
HALF MARATON S

Porečke medalje u mačevanju iz Zagreba

Vije14351-20171
14.12.2023. 09:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke medalje u mačevanju iz Zagreba

Ovog vikenda 09. i 10. prosinca u Zagrebu održana su natjecanja u mačevanju 25. Kup Mladosti I 25. Božićni turnir.
Na natjecanju su nastupili sportaši iz porečkog MK Špada.

U kategoriji U9 mix prvo mjesto osvojio je Artur Mijatović, dok je Roko Deković u kategoriji U11 također osvojio prvo mjesto.
U kategoriji djevojčice U11 pobijedila je Valerija Mijatović, a drugo mjesto zauzela je Tara Hodžić.
U kategoriji U13 dječaci su pokazali veliku volju za pobjedom, a našem Borni Mazaloviću samo je jedan bod nedostajao za osvajanje medalje.
U kategoriji U13 djevojčice Tia Karabašić je u oštroj borbi zauzela 2. mjesto, a samo dva boda djelila su je od zlatne medalje.
U kategoriji dječaci U15 Vito Hodžić je u oštroj borbi zauzeo 6. mjesto, dok je Luka Paljuh izborio brončanu medalju.
U kategoriji dječaci kadeti nastupila su četvorica naših sportaša David Mahne, Erik Todorović, Lovro Paljuh i Luka Paljuh. Iako je svaki od njih pokazao volju i karakter za pobjedu, nažalost ovaj put su ostali bez medalja.
U kategoriji dječaci juniori Erik Todorović i Lovro Paljuh pokazali su hrabrost i dobro mačevanje sa starijim protivnicima, te su dobro predstavili naš klub na natjecanju, dok je David Mahne ipak uspio i  osvojio brončanu medalju u toj kategoriji.
Nina Sladonja natjecala se u četiri kategorije, gdje se hrabro borila i pokazala veliku želju za pobjedom, dok je Karla Carević mačevala u kategoriji odraslih, gdje se natjecala s vodećim mačevalicama u zemlji.
 
Iako je ovo bilo zadnje natjecanje u 2023.g, željno iščekujemo nove borbe koje nas očekuju u Novoj 2024. godini.
 
Rezultati 25. Trofeja Mladosti:
 
U9 mix
1. Artur Mijatović
 
U11 djevojčice
1. Valerija Mijatović
2. Tara Hodžić
 
U11 dječaci
1. Roko Deković
 
U13 djevojčice
2. Tia Karabašić
 
U13 dječaci
7. Borna Mazalović
 
U15 mlađi kadeti
3. Luka Paljuh
6. Vito Hodžić
 
U17 kadetkinje
7. Nina Sladonja
 
U17 kadeti
6. Erik Todorović
9. David Mahne
10. Luka Paljuh
11. Lovro Paljuh
 
Rezultati 25. Božićnog turnira
 
U20 juniorke
9. Nina Sladonja
 
U20 juniori
3. David Mahne
7. Lovro Paljuh
13. Erik Todorović
 
Mač seniorke
11. Nina Sladonja
13. Karla Carević
 
Mač seniori
10. Denis Potapenko

autor: Mačevalački klub Špada

Galerija slika uz članak

Print Friendly, PDF & Email