Porečke medalje u mačevanju iz Zagreba

Vije14351-20171
14.12.2023. 09:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke medalje u mačevanju iz Zagreba

Ovog vikenda 09. i 10. prosinca u Zagrebu održana su natjecanja u mačevanju 25. Kup Mladosti I 25. Božićni turnir.
Na natjecanju su nastupili sportaši iz porečkog MK Špada.

U kategoriji U9 mix prvo mjesto osvojio je Artur Mijatović, dok je Roko Deković u kategoriji U11 također osvojio prvo mjesto.
U kategoriji djevojčice U11 pobijedila je Valerija Mijatović, a drugo mjesto zauzela je Tara Hodžić.
U kategoriji U13 dječaci su pokazali veliku volju za pobjedom, a našem Borni Mazaloviću samo je jedan bod nedostajao za osvajanje medalje.
U kategoriji U13 djevojčice Tia Karabašić je u oštroj borbi zauzela 2. mjesto, a samo dva boda djelila su je od zlatne medalje.
U kategoriji dječaci U15 Vito Hodžić je u oštroj borbi zauzeo 6. mjesto, dok je Luka Paljuh izborio brončanu medalju.
U kategoriji dječaci kadeti nastupila su četvorica naših sportaša David Mahne, Erik Todorović, Lovro Paljuh i Luka Paljuh. Iako je svaki od njih pokazao volju i karakter za pobjedu, nažalost ovaj put su ostali bez medalja.
U kategoriji dječaci juniori Erik Todorović i Lovro Paljuh pokazali su hrabrost i dobro mačevanje sa starijim protivnicima, te su dobro predstavili naš klub na natjecanju, dok je David Mahne ipak uspio i  osvojio brončanu medalju u toj kategoriji.
Nina Sladonja natjecala se u četiri kategorije, gdje se hrabro borila i pokazala veliku želju za pobjedom, dok je Karla Carević mačevala u kategoriji odraslih, gdje se natjecala s vodećim mačevalicama u zemlji.

Iako je ovo bilo zadnje natjecanje u 2023.g, željno iščekujemo nove borbe koje nas očekuju u Novoj 2024. godini.