Porečanke maestralnom predstavom do zlata vrijedne pobjede – HAOK Mladost-ŽOK Poreč 1:3

11146453_10204903069829777_8460922968735157258_o
15.04.2015. 23:15; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečanke maestralnom predstavom do zlata vrijedne pobjede – HAOK Mladost-ŽOK Poreč 1:3

U susretima poput ovog današnjeg, kada se susreću dvije kvalitetom podjednake momčadi, u većini slučajeva presudi htijenje i zalaganje, a upravo je to ono u čemu su danas porečke odbojkašice održale „predavanje“ domaćoj ekipi. Ukoliko Porečanke ovakav pristup ponove na svom parketu u subotu s početkom u 20:00, ekipa Mladosti će u Istru na izlet.

Tijesan prvi set otišao je na stranu domaćih odbojkašica, ali tek nakon velike borbe. U drugi se također ulazi „poen za poen“, ali kod 7:7, na servisu Burilo, gošće najprije s dva bloka, a onda sa asom odlaze na tri poena prednosti što je ponukalo trenera domaćih Kleina da pozove timeout.

Nije mnogo pomogao, već na tehničkom gošće imaju 8:12. Uslijedio je nakon toga period sjajnog bloka domaćih koje se „pojavljuju“ na 11:13, ali ubrzo Porečanke, zbog prekrasnog poteza Sain, dolaze do 11:15. Uporne „mladostašice“ ipak uspijevaju poravnati, ponovno na račun sjajnog bloka, na 18:18.

„Bomba“ Levak i domaći promašaj ponovno su doveli mir kod gošći i 18:20. Kada je Martina Račić poentirala preko Zagrepčanki za ponovni plus 3, bilo je jasno da će teško Porečanke taj set ispustiti. Uporne domaće odbojkašice stižu na 21:22, a onda dvojbenom sudačkom odlukom stižu do egala.

Kao da je to razljutilo odbojkašice Mikija Stojakovića koje do kraja seta nisu prepustile ni poena – 1:1. U treći set Porečanke ulaze „mlohavo“ pa Zagrepčanke brzo imaju 8:5. No, uslijedio je period fantastične igre gošći koje dolaze do 9:10.

No, kako vrijeme polazi, ponovno u prvi plan dolazi izraženija skočnost na mreži domaće ekipa pa je 19:16 na semaforu desetak minuta kasnije. No, nije prošlo mnogo, a ponovno na servisu Burilo, i semafor je pokazivao 20:22. No, Mladost vraća egal na 22:22, a onda Račić sjajnim potezom vraća Porečankama prednost.  Na to su gošće nadogradile još dva poena za veliko vodstvo, 1:2 u setovima.

Četvrti set je otvoren domaćim vodstvom koje je ubrzo preokrenuto, a Burilo je „pobacala“ na pod nekoliko protivničkih igračica poenom za 3:5. Nisu dugo imale Porečanke dva poena prednosti, ali jedan su držale do tehničkog timeouta, bilo je 11:12. Otišle su Porečanke i na 12:15, a ubrzo nakon toga je Edo Klein shvatio da će ih gošće „pregaziti“ ako ne zaustavi njihov niz. Timeout je pozvao kod 13:18.

Račić je „podvalila“ loptu iznad bloka za 15:21, ali Mladost serijom lukavih poena stiže do 19:22, a onda Stojaković zove timeout. Stigle su tada Zagrepčanke i na samo dva poena zaostatka, ali niz im je razbila, novom „bombom“ Račić. Nakon greške Mladosti, prvu meč loptu ne koriste Porečanke, a onda blok domaćih ne zaustavlja šut Račić i ekipa Mladosti je doživjela drugi ovosezonski domaći poraz.