Porečani umalo od gotovog napravili veresiju – RK Poreč-RK Dubrava 32:31 (19:14)

15.04.2015. 21:35; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani umalo od gotovog napravili veresiju – RK Poreč-RK Dubrava 32:31 (19:14)
2015-04-15_21h34_24

Izuzme li se zadnjih pet minuta utakmice kad su se očito zadovoljni visokim vodstvom malo opustili, može se ustvrditi da su rukometaši Poreča ponovili odličnu izvedbu iz Umaga i potpuno zasluženo svladali mladu, ali nadarenu momčad zagrebačke Dubrave. Pobjeda domaćih, unatoč prividno tijesnih 32:31, realno nije dolazila u pitanje, a uprizoreno daje nadu da SEHA liga nije samo sanak pusti.

Početak je bio potpuno u znaku poletnih domaćina. Tek je Jurić-Grgić uspio u drugoj minuti anulirati početni Jerkovićev iz prve. Isti igrač u petoj dovodi svoje na korak zaostatka, bilo je 3:2, a tad slijedi domaća mini-serija, pa semafor, nakon „petarde“, u osmoj minuti pokazuje velikih 8:3. U 8. i 9. pada još po jedan gol na svakoj stani, a onda slijede četiri minute „posta“, koje prekida Kelemen, golom za 9:5. No, već je u narednoj uzvratio Rađaković, precizno izvevši drugi sedmerac večeras. Novi mini-nalet porečana bilježimo u 16. i 17. minuti kad su precizni Pahanić i Jerković dva puta, za do tad najvećih +7, bilo je 13:6. Ali tu nije bio kraj muka mladih „veprova“, već u 19. Pahanić s dva nova gola podiže prednost domaćina na praktički nedostižnih 16:7. Zadovoljni (pre)visokim vodstvom Porečani kao da „povlače ručnu“, pa gosti do odmora ipak stižu do, koliko-toliko, podnošljivih ali još uvijek teško dostižnih 19:14.

I drugi dio otvara Srećko Jerković, s čija dva gola Porečani odmah u 32.minuti biježe na +7. Istom mjerom uzvraća Vinković u 34. i 36., nakon čega slijedi šest minuta igre „gol za gol“, koje prekidaju Mataija i Rađaković golovima za novih +7, bilo je 28:21. Sve nade gostiju, ako ih je uopće i bilo ugastio je večeras vidno raspoloženih Tim Thoss, s dva gola u 46. i minut kasnije, za 30:22. Samo trenutak opuštanja bio je dovoljan da „veprovi“ postignu tri uzastopna gola i ponovno, sedam minuta prije kraja, dođu na podnošljivih pet golova zaostatka. Ali uzvraćaju i Porečani sa svoja dva. No, kako se igra približavala kraju, domaći potpuno spokojni i  pomalo uspavani visokim vodstvom dopuštaju upornim gostima da poraz učine časnim. Na dva uzastopna gola Butorca, Vinković je dodao svoj sedmi (iz isto toliko pokušaja) i eto Dubrave na samo -2 u 58.minuti, bilo je 32:30. Promašaj Jerkovića gosti koriste i u zadnjoj minuti drama doseže vrhunac, jer Škopić pogađa za 32:31. No, za nešto više od super časnog poraza gosti više nisu imali vremena.