Porečani se pobjedom u Vinkovcima poravnali s trećeplasiranom Dubravom

07.04.2019. 10:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani se pobjedom u Vinkovcima poravnali s trećeplasiranom Dubravom
Poreč-Umag-3

istrasport.eu
Rukometaši Poreča upisali su drugu prvenstvenu pobjedu u Ligi za prvaka. Večeras su slavili minimalnu pobjedu na gostovanju u Vinkovcima, pobijedivši tradicionalno neugodnu Spačvu 24:25.

Izabranici Dinka Đankovića odlično otvaraju susret. U 14. minuti Filipović zabija za 3:6. Tada slijedi pad u igri Porečana pa smo samo četiri minute kasnije kao na početku, rezultat je 7:7. Do kraja prvo dijela se uglavnom igra gol za gol, a Poreč na odmor odlazi s golom više, bilo je 11:12.

U drugi dio gosti ulaze furiozno. Serijom 0:4 u 36. minuti dolaze do 11:16. Sedam minuta kasnije Poreč ima i najveću prednost na utakmici, na semaforu svijetli „plus šest“ za goste, 12:18. I kad se očekivalo da mirno privredu susret kraju, desilo se posve suprotno.

Spačva je topila prednost gostiju iz minute u minutu i u 54. minuti stigla na korak zaostatka, 22:23. Gosti su se tada konsolidirali i u zadnju minutu ušli s dva gola prednosti i na kraju slavili pobjedu 24:25.

Kod domaći najefikasniji je bio Borna Mažurana sa 7 golova, koliko je postigao i Tim Thoss za goste. Četiri je dodao Marin Sakić, a Denis Karić obranio je deset lopti (29%). Kod domaćih Stojanović i Ereš svaki upisali po sedam obrana, a Marinko Ševo je za Poreč obranio dva sedmerca pa možemo reći da je ovo bila večer vratara.

VINKOVCI – SD Ekonomske škole – PREMIJER HMRL – LZO – 4.KOLO
SUCI: Davor i Zoran Lončar (oba Varaždin)

SPAČVA – POREČ 24:25 (11:12)

SPAČVA: Stojanović, Jurić 1, Maroš, Mažurana 7, Nađ, Ilić, Vignjević 4, Šaravanja 2, Pašagić, Vukušić 1, Raguž 1, Mihaljević, Smojver Doma. 3, Bolanča 1, Smojver Domi. 2, Ereš 2.
Trener: Josip Mečić
Sedmerci: 3/6, Isključenja: 4 minuta (Vignjević, Smojver Domi.)

POREČ: Muranović, Sakić, Medved, Thoss, Pribetić, Perić, Ševo, Petrov, Filipović, Mišić, Rađaković, Karić.
Trener: Dinko Đanković
Sedmerci: 2/2, Isključenja: 10 minuta (2x Sakić, Pribetić, Filipović, Rađaković)