Nogomet: Zagreb iskoristio greške Porečana JADRAN – ZAGREB 2:3 (1:0)

07.04.2019. 10:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogomet: Zagreb iskoristio greške Porečana JADRAN – ZAGREB 2:3 (1:0)
Emanuel-Valenta

Luka Variola, istrasport.eu
Porečani su pred domaćim navijačima ispustili bivšeg prvoligaša, koji je na kraju put Zagreba odnio sva tri boda iako je do 63. minute bio dva gola u zaostatku.

Domaćin je poveo preko Valente četiri minute prije odlaska na odmor. Dujanić je odlično centrirao, Medić slabo reagirao glavom, spustivši loptu točno na nogu Valenti za 1:0.

Porečani su vodstvo povećali u 60. minuti nakon što je sudac Marin Rožman nakon prekršaja na Vlizlu dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Manuel Perković.

Gosti se vraćaju tri minute kasnije. Barišić spušta glavom jedan ubačaj, a Marko Bubnjić potpuno sam s pet metara smanjuje na 2:1. Osam minuta kasnije jocker s klupe Pape glavom neometan gostima donosi 2:2.

Zagrepčani su do pobjede stigli u sudačkoj nadoknadi. Batarilo-Čerdić je htio centrirati, a lopta se od domaćeg bloka neobranjivo odbila pod gredu za konačnih 2:3.

POREČ – SRC Veli Jože – Gledatelja: 150 – III HNL ZAPAD – 24. KOLO
SUDAC: Marin Rožman (Rijeka). – POMOĆNI SUCI: Hrvoje Perkov i Igor Bahun (oba Rijeka).

JADRAN – ZAGREB 2:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Valenta (41′), 2:0 Perković (60′-11m), 2:1 Mar. Bubnjić (63′), 2:2 Pape Bakary (71′), 2:3 Batarilo- Čerdić (90+3′).
Žuti kartoni: Sumić (Jadran), Barišić, Tarić, Claver  (Zagreb).

JADRAN: Pavlić, Ferenac (od 27. Užila), Leko, Tomić, Vlizlo (od 85. Banić), Sumić, Dujanić  (od 84′ Ereiz), Videkić, Valenta, Perković, Romić
Trener: Danijel Jumić

ZAGREB: Ševerdija, Tarić, Strunje, Prodani, Mar. Bubnjić, Batarilo-Čerdić, Claver, Barišić, Medić, Pejić (od 59′ Pape), Mat. Bubnjić
Trener: Dražen Medić