IRONMAN S-24

Perić-Komšić presudio Jadranu u istarskom derbiju. ULJANIK – JADRAN 2:0

Uljanik_-_Jadran
10.10.2024. 09:28; ; Početna / Sport i rekreacija / Perić-Komšić presudio Jadranu u istarskom derbiju. ULJANIK – JADRAN 2:0

U istarskom derbiju osmog kola SuperSport Druge NL, na Verudi su se susreli pulski Uljanik i porečki Jadran, u dvoboju momčadi koje su željele prekinuti svoje negativne serije. Uljanik je prije ovog susreta četiri utakmice bio bez pobjede, dok Jadran još uvijek traži svoju prvu pobjedu u sezoni. Iako su obje momčadi ušle u utakmicu s velikim pritiskom, domaći su nogometaši na kraju slavili rezultatom 2:0, zahvaljujući sjajnom izdanju Roberta Perića-Komšića, koji je postigao oba pogotka u drugom poluvremenu.

Prvih 45 minuta prošlo je bez pogodaka, iako su obje momčadi pokazale ambiciju. Jadran je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, ali nisu uspjeli kapitalizirati svoje prilike. S druge strane, Uljanik je bio konkretniji, ali nije pronašao put do mreže gostiju. Najbliži tome bio je Luka Đuranović, koji je već u trećoj minuti pogodio gredu, dok je porečki vratar Filip Marić briljirao, obranivši udarac Roberta Perića-Komšića u 42. minuti.

U nastavku utakmice Uljanik je pojačao pritisak i ubrzo preuzeo kontrolu nad susretom. U 54. minuti Marin Žgomba je povukao brzu akciju po desnoj strani, a Đuranovićev ubačaj blokirao je Ivan Jakovčić. Lopta se nesretno odbila prema vratima Jadrana, što je iskoristio Perić-Komšić, pospremivši je u mrežu i dovevši Uljanik u vodstvo.

Samo jedanaest minuta kasnije, ponovno je Perić-Komšić bio u pravom trenutku na pravom mjestu. Još jedan ubačaj s desne strane stvorio je nered u obrani Jadrana, a Perić-Komšić je iz neposredne blizine postigao drugi gol na utakmici, osiguravši Uljaniku treću pobjedu u sezoni. Gosti iz Poreča nisu se uspjeli oporaviti od tog udarca, a domaćini su do kraja susreta imali još nekoliko prilika za povećanje vodstva, no rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom Uljanik se popeo na privremeno deveto mjesto ljestvice s deset bodova, dok je Jadran ostao prikovan na dno s tek dva osvojena boda.