Odbojkašice Poreča poražene u Kašteli u prvom susretu polufinala Prvenstva Hrvatske

odbojkasice-kastela
14.03.2014. 13:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča poražene u Kašteli u prvom susretu polufinala Prvenstva Hrvatske

Marina Kaštela – Poreč 3:2 (25:23, 18:25, 21:25,25:18, 15:11). Nakon zaostatka od jednog seta, osvojile su Porečanke sljedeća dva i imale nasuprot sebe grogirane protivnice, no dozvolile su im da dođe do zraka i vrate se u igru

Nakon više od dva sata odlične odbojkaške predstave i pet iscrpljujućih setova između odbojkašica Marine Kaštela i Poreča prva meč lopta polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske ostala je kod domaćih odbojkašica. Porečanke mogu samo reći šteta s obzirom na ono što su pokazale i što su imale. Nakon zaostatka od jednog seta, osvojile su sljedeća dva i imale nasuprot sebe grogirane protivnice, no dozvolile su im da dođu do zraka i vrate se u igru te na kraju malo pogurane čudnim sudačkim odlukama budu s(p)retnije. No, ima poraz i svijetlu stranu, a to je saznanje da porečke odbojkašice imaju itekako igru za ovog protivnika s kojim već u nedjelju od 18 sati u Velom Joži igraju drugi susret.

Odlično su krenule Porečanke i držale korak s motivrranim domaćmom. Nakon 11:11 ulovile su domaće odbojkašice dva poena razlike. No sustigle su ih Porečanke na 18:18. Uslijedila je izmjena poena, a onda su Kaštelanke serijom od četiri poena odjurile na 23:19. Porečanke su odgovorile serijom od tri poena, ali su Kaštelanke iskoristile prvu set-loptu.

Vodila se prava bitka i u drugom setu. Porečanke su povele 10:6, domaće su sustigle na 10: 10, no taj je set jednostavno bio predodređen za Porečanke.  Kad su iskoristile servisza21:15 ukazala se prilika koju se ne propušta: dva dobra prijema, tri dobra servisa i nakon 55 minuta igre bilo je 1:1.
Koji su tek urnebesni početak imale Porečanke u trećem setu. Domaćin se nije uspio niti posložiti, a već su vodile 4:0, seriju koju su ponovile i u drugoj polovici seta i kad je na semaforu zasvijetlilo 15:19, poklonici Porečanki već su počeli zadovoljno trljati ruke. No, znale su protivnice da će poraženom u setu doći voda do grla, pa su dodatnim atomima snage pokušale nešto ušićariti, došle su na 18:20, ali je igra koju su tada imale porečke odbojkašice bila dovoljna za 2:1 i veliku psihološku prednost.

Krenule su domaće odbojkašice u četvrtom setu na sve ili ništa. Imale su otpočetka blagu prednost, a nakon 8:8 odjurile su na 21:13, pa je postalo jasno da je neminovan rulet petog seta.

Krenuo je odlučujući set očekivano neizvjesno, igralo se “poen za poen” do 4:4 kad su domaće serijom od četiri poena pobjegle na 8:4, potom na 13:6 što su ubrzo pretvorile u pobjedu.

KAŠTEL STARI- Prva polufinalna utakmica doigravanja za prvaka odbojkašica. Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Bingula (Zagreb) i Juravić (Zadar).

MARINA KAŠTELA: Botić, Ninčević, Šiško, Jurić, Batinić, Jozić, Runjić, Sobin, Vukić, Vidović, Ćurak, Vidak.

POREČ: Ćosić, Rupčić, zahirović, Brletić, Miloš, Sain, Čizmić, Burilo, Iakšetič, Sučić, Žužić, Novosel.