Odbojkašice Poreča pobijedile u Zagrebu protiv OK Olimpik !

odbojkašice-porec
16.02.2020. 18:45; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča pobijedile u Zagrebu protiv OK Olimpik !
Odbojkašice Poreča ostvarile su u Zagrebu vrijednu pobjedu protiv ekipe OK Olimpik, ovom pobjedom došle su u veliku prednost pred ekipama OK Olimpik i OK Split u borbi za opstanak u Superligi.

Rezultat 3:1 (27:25; 21:25; 25:19; 25:12) izboren nakon 103 minute igre u kojem su Porečanke pokazale da mogu izdržati pritisak, te izboriti poene onda kad je to najpotrebnije.

Prvi set protekao je u stalnom vodstvu naših cura do rezultata 18:18, kada domaće igračice prelaze u vodstvo 22:19, tog trenutka trener Cristian Piazzese vrši izmjenu na mjestu tehničara, te uvodi prvi puta nakon teške ozlijede Rudy Ilić Renko koja svojom lucidnom i požrtvovnom igrom vraća Porečanke u igru i vodi do pobjede u prvom setu.
Drugi set bio je preslika prvog s tim da su domaće cure držale stalnu rezultatsku prednost, pri rezultatu 19:19, trener porečke ekipe opet mijenja tehničara međutim uz malo sreće i dva tri loša napada igračice Olimpika uspijevaju osvojiti drugi set.
 Treći set započeo je laganim vodstvom Poreča, no domaće cure polako preuzimaju igru u svoje ruke te sredinom seta prelaze u vodstvo od 10:8, tog trenutka lakše se ozlijedila Nika Levak koju zamjenjuje Lea Banko, a trener Piazzese ovoga puta nije čekao završnicu seta već je kod vodstva Olimpika 17:16, uveo Rudy koja je opet uvela živost u igru promijenila ritam raspodijele lopti proigrala kvalitetnim loptama Moorgan, te uz standardno dobre Ćorić i Pauletić uvela utakmicu u mirne vode za Poreč i sigurnu pobjedu u trećem setu.
Četvrti set je započeo je i završio u znaku naših cura koje su pokazale svoje najbolje izdanje za kraj utakmice, uz konstantno vodstvo od početka do kraja seta za konačnih 25:12, i sigurnu pobjedu.
Povratak Morgan Brooke Marie i Rudy Ilić Renko uz standardno dobre Marinu Ćorić i Larisu Pauletić bili su ključni detalji utakmice i „malo“ iznenađenje za ekipu Olimpika. Trener Piazzese dočekao je konačno utakmicu u kojoj je imao gotovo sve igračice na raspolaganju (Matea Vekić lakše ozlijeđena) što se pokazalo ključnim tijekom utakmice.
Poreč je nastupio u sastavu : Nina Boras, Nika Levak, Petra Zovko, Lea Banko, Rudy Ilić Renko, Scoria Rebecca, Matea Vekić, Erika Momić, Larisa Pauletić, Ilaria Angelleli, Morgan Broke Marie, Helena Plazinić, Karla Udovičić, Marina Ćorić.

Za igračice Poreča nema odmora već ovog utorka (18.02.), s početkom u 20:30 u dvorani Veli Jože igra se utakmica četvrt finala kupa Hrvatske – „Kup Snježane Ušić“, a u goste dolazi OK Kaštela, koja je ove godine igrala Srednjoeuropsku (MEVZA) ligu, a u prvenstvo Hrvatske se uključila tek u drugi dio prvenstva. Tako da naše odbojkašice mogu odigrati jednu pravu utakmicu protiv kvalitetnih Kaštelanki, te se u slučaju pobjede plasirati u polufinale Kupa što bi bio izvanredan rezultat za Porečku i Istarsku obojku.