OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA U ZAVIČAJNOM MUZEJU POREŠTINE
U utorak će se održati radionica tkanja pod nazivom „Spretne ruke" namijenjena djeci predškolske dobi. Tijekom edukativne radionice djeca će usvojiti tradicionalnu vještinu tkanja i primijeniti je na kreativan i inovativan način, te kroz igru i zabavu sama izraditi vunom tkane predmete. Na radionici će sudjelovati predškolci iz Dječjeg vrtića Radost.
U srijedu će se u Osnovnoj školi Poreč drugim i trećim razredima prezentirati edukativne aktivnosti za djecu koje se odvijaju unutar muzejskoga Društva prijatelja Giostre. U holu škole izložit će se crteži nastali na pedagoško-edukativnim radionicama pod nazivom „Budimo kreatori mode iz doba Giostre – od ideje do realizacije. Riječ je o zajedničkom projektu Muzeja i Društva „Naša djeca" Poreč. Osim likovnih radova, kroz modnu reviju će se predstaviti i dječji kostimi realizirani prema idejama malih kreatora s ovogodišnje te prošlogodišnjih radionica. Osim kulture odijevanja, mali giostranti predstavit će se i baroknima plesovima.
Radionica „Mali turistički vodiči" na rasporedu je u četvrtak, a na njoj sudjeluju učenici 3. razreda OŠ Poreč. Cilj radionice je upoznati mlade školarce s poviješću i znamenitostima grada Poreča. Po završetku radionice-tečaja svaki će polaznik dobiti „potvrdu" o završenom tečaju za turističke vodiče.
U četvrtak je predviđena još jedna radionica, namijenjena učenicima viših razreda. U „Potrazi za skrivenim blagom", dinamičnoj interaktivnoj igri ulicama Poreča, dva će tima dešifriranjem poruka te odgonetanjem zagonetki i rješavanjem postavljenih zadataka nastojati doći do skrivenoga blaga.
Posljednja edukativna radionica bit će u petak, kada je na rasporedu igra slaganja kronološke tablice, u kojoj će sudjelovati učenici 4. razreda OŠ Poreč. Kronološka tablica je igra znanja natjecateljskog karaktera u kojoj će se djeca natjecati u poznavanju porečkih spomenika i porečke povijesti te pravilnom raspoređivanju istih na lentu vremena.
Programe su osmislile muzejska pedagoginja i kustosica Elena Pustijanac, muzejska pedagoginja-pripravnica Aleksandra Vinkerlić i kustosica Vltava Muk.