Nogometaši Jadrana neriješeno (?) u Bujama

04.10.2021. 14:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogometaši Jadrana neriješeno (?) u Bujama
Vije11829-16488

Nogometaši porečkog Jadrana su remizirali u istarskom derbiju odigranom u subotu u Bujama. Igrači Dalibora Šurana su bolje otvorili utakmicu i poveli u 14.minuti preko Mate Ivetić, koji je zabio deveti gol sezone nakon fenomenalne asistencije Igora Lepinjice. Buježi su se vratili pogotkom Stritara u 29.minuti, a nakon toga mreže mirovale su do kraja utakmice. Utakmicu je obilježio i poništen regularni pogodak Olivera Sumića, koji je poentirao nakon lijepog centaršuta Abramovića, a suci su prvo priznali, pa onda poništili pogodak uz tvrdnju da je lopta ušla kroz rupu sa vanjske strane mreže (snimka na linku niže).

– Iskreno, danas nismo bili na nivou prijašnjih utakmica, odigrali smo najslabiju utakmicu u prvenstvu. Dobili smo gol iz prekida, imali smo još jednu veliku šansu i onda se dogodio sporni trenutak utakmice, kada je Sumić postigao gol uz samu stativu. Glavni sudac prvo je priznao gol, tek nakon pola minute na sugestiju njihovih igrača, koji su pokazali rupu u mreži, poništio je gol, kaže Dalibor Šuran, trener Jadran-Poreča.

Jadranaši su ovim rezultatom i dalje neporaženi nakon 6 uvodnih kola nove sezone, te na diobi 1.mjesta dočekuju novi derbi koji će se u subotu u 16:00 igrati na Velom Jože kada u goste dolazi NK Pazinka.

BUJE – JADRAN-POREČ 1:1

Gradski stadion. Sudac: Matej Bezelj (Pula)
Strijelci: 0:1 Ivetić (14), 1:1 Stritar (29)
Žuti kartoni: Maslić, Miličević, Fakin, Krizmanić (Buje), Ereiz, Herak, Sumić. Al Tharwan, Šverko (Jadran-Poreč)

BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Krizmanić, Miličević, Acquavita (75 Bašić), Stritar (90+5 Baf), Bartolić (46 Ibrahimović), Manić, Bučić, Fakin. Trener: Dalibor Višković

JADRAN-POREČ: Pavlić, Leko (46 Ilić), Mofardin, Al Tharwan, Lepinjica, Herak (46 Radman), Ivetić, Sumić, Marinković, Abramović (85 Vlizlo), Ereiz (84 Užila). Trener: Dalibor Šuran