20.10.2013. 13:44; ; Početna / Slider / Košarka: seniori KK Istra Poreč POBIJEDILI u prvom kolu A2 lige seniore KK OPATIJA 65:56
seniori-kkistra

Seniori za povijest !

1. kolo muške seniorske A2 lige zapad 2013/2014: ”Istra” Poreč vs. ”Opatija” Opatija 65:56 (42:23).

Naša je prva momčad u subotu navečer  zlatnim slovima ispisala stranice klupske povijesti ! U prvoj seniorskoj muškoj utakmici kluba u drugoj košarkaškoj ligi uopće, ostvarena je i prva A2 pobjeda u povijesti kluba!

U povijesnoj pobjedi, protiv vrlo dobrih protivnika iz Opatije, sudjelovalo je 11 već sada slavnih Istrasa, čija će imena zauvijek biti zapisana u klupskim almanasima: Bezmalinović Davor, Licul Robert, Behlulović Edis, Erlić Ivan, Kraljević Kristijan, Živković Borna, Grbavac Vicencije, Zorić Deni, Nadarević Massimo, Uljančić Ugo i Pačarić Filip. Vječna im slava za sva vremena!

Nošeni glasnom publikom u dvorani Žatika, naši su momci igrali sjajno prvo poluvrijeme, otišli na odmor s +19 i sigurno održavali prednost do najvećih 21 razlike u 35. minuti (63:42), nakon čega je trener Radolović dao priliku i poneku minutu svim igračima.

Iz zlatne utakmice valja izdvojiti maestralnu MVP igru našeg sjajnog kapetana Davora Bezmalinovića, briljantnu centarsku partituru Roberta Licula, 20 spektakularnih minuta Borne Živkovića, odličnu all round rolu Denija Zorića, izvrsnu igru u napadu Vicencija Grbavca, vrlo dobro iskorištenu minutažu Massima Nadarevića i Filipa Pačarića te veliku srčanost našeg combo guarda Ivana Erlića.
Pobjedu posvećujemo našim ozljeđenim igračima Franu Ivaniševiću Sotošeku i Bojanu Elblu.

Momci, ponosni smo na to kako ste igrali! Dio vašeg srca zauvijek je ostao na parketu dvorane. Bravo! Međutim, unatoč velebnoj pobjedi, ne možemo se oteti dojmu da možete mnogo više i da ste pokazali samo dijelić svog potencijala. Ako se uzme u obzir da je jučer većini od vas nastup predstavljao i seniorski debi u A2 ligi (!), da većina vas prošle sezone nije igrala mnogo ni u B1 ligi (!), da ste preko 120 minuta (60%) utakmice igrali praktički u juniorskoj postavi (Živković 18, Grbavac 17, Zorić 17, Nadarević 16, Pačarić 16) s igračima prosječno starim 16,6 godina (!) i da vam je ozlijeđen član startne petorke Ivanišević Sotošek (18) – jasno je kakva vas i nas budućnost čeka.
Sjajna ste klapa odličnih momaka i ukoliko ogromnu rezervu za napredak budete znali iskoristiti u svakoj sljedećoj utakmici, postat ćete momčad koju će biti teško pobijediti.

Vjerujte u sebe i vašeg jedinstvenog trenera.  Mi vjerujemo! Košarkaški klub Istra Poreč, stoji u objavi na Facebook profilu KK Istra .