Izvrstan nastup ritmičkih gimnastičarki KREG Galatea na Prvenstvu Istarske županije

IMG_8758
10.06.2024. 23:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Izvrstan nastup ritmičkih gimnastičarki KREG Galatea na Prvenstvu Istarske županije

U subotu, 8. lipnja, u organizaciji kluba KRSG Poreč u dvorani Saline u Vrsaru održano je Prvenstvo Istarske županije u ritmičkoj gimnastici na kojem su se natjecale i gimnastičarke kluba KREG Galatea.

U kategoriji mlađe seniorke nastupila je Lea Klaić te osvojila 1. mjesto u višeboju, 1. mjesto u vježbi s obručem i 1. mjesto u vježbi s čunjevima.

U kategoriji kadetkinje Lena Stanislava Mrkobrada osvojila je 2. mjesto višeboju, 1. mjesto u vježbi s loptom i 2. mjesto u vježbi s obručem te
Lucija Duić koja je osvojila 6. mjesto u višeboju.

U kategoriji mlađe kadetkinje nastupilo je najviše gimnastičarki kluba te su ostvarile sljedeće rezultate:
Aurora Jelaš osvojila je 1. mjesto višeboju, 1. mjesto u vježbi bez rekvizita i 1. mjesto u vježbi s obručem;
Mara Jurcan osvojila je 3. mjesto u višeboju i 3. mjesto u vježbi bez rekvizita;
Nina Lucija Dobša osvojila je 5. mjesto u višeboju i 1. mjesto u vježbi s loptom;
Stefani Valenta osvojila je 6. mjesto u višeboju i 1. mjesto u vježbi s vijačom;
Erina Abdiu osvojila je 2. mjesto s loptom;
Mila Rakovac ostvarila je 3. rezultat među gimnastičarkama 2015. godine rođenja;
Amanda Mirjanić osvojila je 10. mjesto u vježbi bez rekvizita.

U kategoriji mini Mia Benčić osvojila je 1. mjesto, Victorija Jovanovski 2.  mjesto, Tena Gorički je bila najbolja među djevojčicama 2017. godišta, a Dea Červar je najbolja među gimnastičarkama 2018. godišta.

U grupnom dijelu natjecanja gimnastičarke kluba KREG Galatea natjecale su se u kategorijama duo i trio. U kategoriji Trio (mini)  Helena Glavaš, Lena Velenik i Dona Laković osvojile su 1. mjesto, a u kategoriji Duo (mlađe juniorke) Eleonora Banko i Ana Babić osvojile su 1. mjesto.

Čestitamo svim gimnastičarkama na ostvarenim rezultatima.