NEWS
Pevex s 3009
Valamar-foto

Dovršeno novo igralište, previjalište i klupa za dojilje na plaži Materada-S. Martin

5 (45)
01.04.2021. 12:50; ; Početna / Novosti / Iz Grada Poreča / Dovršeno novo igralište, previjalište i klupa za dojilje na plaži Materada-S. Martin

Na jednoj od najpopularnijih gradskih plaža, Materada-S. Martin, dovršeno je uređenje modernog dječjeg igrališta koje će dodatno oplemeniti ponudu ove plaže. Moderno igralište opremljeno je s klackalicom na opruge za djecu s teškoćama u razvoju, njihalicom na opruzi za jedno dijete, gredom za balansiranje na tri nivoa, penjalicom s mrežom, ljuljačkom – košarom, društvenom igrom školica, uz antistres podlogu za sva igrala i klupom. Dodajmo kako je trava posijana, a u planu je i sadnja stabala, s obzirom na to da se igralište nalazi na livadi uz more.

Dodatni benefit je i klupa za dojenje i prematanje, kao ispomoć majkama, ali i podsjetnik zajednici na to da je dojenje najbolja hrana za bebe te da majke mogu dojiti gdje god žele.

oglas

Igralište se realiziralo kroz suradnju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) i Grada Poreča u sklopu projekta „Živjeti zdravo“. HZJZ je osigurao set igrala i opreme za uređenje i označavanje jednog parka u svakoj županiji te za redovitu provedbu aktivnosti Volonteri u parku. Navedene aktivnosti organiziraju se na lokalnoj razini i redovito provode unutar gradskih parkova, s ciljem aktivnog provođenja slobodnog vremena djece i obitelji, poticanja socijalne integracije djece s teškoćama u razvoju, osnaživanja međugeneracijske solidarnosti i očuvanja okoliša.

Kako bi se dodatno motiviralo obitelji s djecom na provođenje slobodnog vremena vani na otvorenom u svako doba, formiran je set opreme za dječja igrališta koji potiče na kretanje i socijalizaciju te djeluje kao poticajni okolišni čimbenik za rano usvajanje zdravih stilova života.

Time će se upotpuniti cjelokupno uređenje jedne od najatraktivnijih i najposjećenijih gradskih plaža i to baš ususret lijepim proljetnim danima, a Grad će nastaviti trend ulaganja u igrališta kojih je trenutno u Poreču i pripadajućim naseljima oko 130 dječjih i polivalentnih igrališta.

oglas

Galerija slika uz članak