Seniori Jadrana remizirali u derbiju s Opatijom

Vije8260-12798
09.09.2019. 09:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Seniori Jadrana remizirali u derbiju s Opatijom

U derbiju 2.kola 3.HNL zapad, NK Jadran Poreč je odigrao 1-1 sa gostima iz Opatije i nastavio pozitivan niz u ovosezonskim službenim utakmicama. Utakmica je prema svim očekivanjima i najavama bila tvrda i teška za oba protivnika, a osvojeni bod je značajniji za Jadran jer je ostvaren s igračem manje nakon isključenja Olivera Sumića.

Prvo poluvrijeme je proteklo u ispitivanju snaga i bez pogodaka, uz jednu dobru šansu gostiju koju je Pavlić zaustavio. Opatija je krenula odlučnije u 2.poluvremenu i povela “škaricama” svog najboljeg igrača Marka Bjelanovića u 66.minuti. Nakon isključenja Sumića u 69.minuti, igrači Jadrana su još jednom pokazali karakter i odlučnost, te u 71.minuti izjednačili pogotkom Miljanića na asistenciju Šegona, a do kraja susreta borbenošću zaslužili pozitivan rezultat.

Trener Jadrana Dalibor Šuran komentirao je utakmicu: Očekivali smo tešku utakmicu protiv jedne vrlo dobre momčadi. U 1.poluvremenu smo bili u malom grču i sa nekoliko pogrešaka u dodavanju omogućili šanse protivniku, dok smo u 2.poluvremenu dobro reagirali nakon njihovog gola i našeg nespretnog crvenog kartona. Morali smo se povući u posljednih 20ak minuta, gdje smo čvrsto stali u 2 bloka i organizirano obranili naš gol. Čestitam svojim dečkima na borbenosti i reakciji u teškoj situaciji, sada se okrećemo još jednom zahtjevnom gostovanju koje nas čeka u subotu protiv NK Grobničan. Zahvaljujem se i publici koja nas je došla podržati u velikom broju i našim najvjernijim navijačima Šajetama.

POREČ – Stadion Veli Jože – Gledatelja: 200 – III HNL ZAPAD – 2. KOLO

SUDAC: Marko Linić (Kastav) – POMOĆNI SUCI: Marko Balen (Rijeka) i Diego Biljuh (Marčana) – ČETVRTI SUDAC: Mateo Čalić (Marčana) – DELEGAT: Anto Rašić (Pula)

JADRAN – OPATIJA 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Bjelanović 66´; 1:1 Miljanić 71´

Žuti kartoni: Šegon, Romić, Tomić (Jadran); Lazić, Kovačević, Glavaš (Opatija)

Crveni karton: Sumić 69´(Jadran) – drugi žuti

JADRAN: Pavlić, Leko (od 63. Šegon), Ilić, Mofadin, Miljanič, Vlizlo, Sumić, Videkić, Banić (od 72. Užila), Perković (od 54. Tomić), Romić.
Trener: Dalibor Šuran

OPATIJA: Iveša, Kovačević, Čulina (od 46. Čanković), Jukičić, Furijan, Glavaš, Lazić (od 46. Bjelanović), Pejanović, Malinić, Bogolin (od 85. Rudan), Vlatković.
Trener: Zoran Bogolin