Porečki rukometaši izborili prolazak u drugo kolo EHF Kupa !

07.09.2019. 23:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki rukometaši izborili prolazak u drugo kolo EHF Kupa !
69652299_2445064388906039_2751241649068703744_o

Rukometaši Dinka Đankovića u nizozemskom Volendamu izborili su prolazak u drugo kolo EHF kupa, pobjedivši domaćina rezultatom 28:31.

Porečani su u Nizozemsku otputovali sa 6 golova prednosti iz domaće utakmice, što se u rukometu nekada lako stigne i prestigne, ako se u utakmicu uđe preopušteno.

Znali su to Đankovičevi rukometaši, pa su utakmicu shvatili ozbiljno i na poluvremenu imali prednost od 3 pogotka(14:17).

Prednost su zadržali do kraja utakmice unatoč tome da su ostali bez dva stupa obrane, Mirka Petrova ( crveni karton u 37. minuti ) i Marina Sakića ( 3. isključenje  u 42. minuti), a ukupno je RK Poreč imao 18 minuta isključenja u utakmici.

Nakraju Porečani utakmicu sigurno privode kraju za konačnih 28:31 i prolaskom u drugi krug sa ukupnom gol razlikom od +9.

U redovima Porečana super raspoložen bio je Vedran Mataija koji je u nizozemsku mrežu utrpao 10 golova. Pet pogodaka postigao je Matija Rađaković, a po četiri puta su mrežu Nizozemaca punili Filip Perić i Marin Sakić, dok je Marinko Ševo obranio 11 lopti upućenih u porečki gol.

Kod domaćina je Leković zabio 6, Claessens 5, a Bourget 4 gola.

1. kolo EHF kupa 2019/20, 07.09.2019., 15:30 Sporthalm Operdam, uzvratni susret

HV KRAS/Volendam – RK Poreč 28:31(14:17)

HV KRAS Volendam: Nagtegaal, Claessens 5, Roefs 2, Leković 6, Eijlers, Geus 2, Schellekens, Bourget 4, De Vette, Neuteboom 3, Blaauw 2, Visser 2, Jansen 2

RK Poreč: Muranović, Sakić 4, Mataija 10, Medved,  Thoss 3, Čipraka, Perić 4, Ševo, Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 5, Moslavac 3, Subotić 1, Zujić

U drugom kolu protivnik RK Poreču biti će francuski klub PAUC Handball iz grada Aix en Provence, a prvi susret je predviđen za vikend 05/06.10.2019. u Francuskoj, a uzvrat tjedan dana kasnije na domaćem terenu.