Poreč – Novigrad

10.10.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Poreč – Novigrad

U subotu je u Poreču odigrana prijateljska utakmica juniora između domaćih košarkaša i susjeda iz Novigrada. Bila je to prva utakmica ovih momčadi nakon ljetne pauze a prije početka županijskog prvenstva u pojedinim kategorijama.

Gostujući igrači bolje započinju susret pa brzim akcijama dolaze do vodstva koje na kraju prve četvrtine iznosi 22:12. Drugu četvrtinu novigradski juniori igraju još bolje i efikasnije pa na poluvremenu povećavaju vodstvo na 49:27. U trećoj četvrtini gostujući trener daje priliku svojim mlađim igračima koji se ravnopravno nose s domaćinima pa se vodstvo Novigrada ne mijenja, a u zadnjem dijelu igre gosti još malo povećavaju vodstvo te na kraju sigurno pobjeđuju s 83:55. Najbolji su kod pobjednika bili Tomas s 29, Stojanović sa 16, Šegon s 13 i Stojnić s 11 koševa dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Behlulović s 20 i Balaž sa 17 koševa.

Sljedećeg vikenda sa takmičenjem započinju kadeti, dječaci rođeni 1989. godine i mlađi, a u ovo prvenstvo se uključilo rekordnih 10 (deset) momčadi iz naše županije tako da će to biti vrlo zahtjevno takmičenje.

U prvom kolu se sastaju: Pula 1981 – Tinjan, Rovinj – Novigrad, Poreč – Stoja, Oliva – Stoja II, i Klasičar – Istraplastika.

Poreč, 9.10.2004. dvorana SRC V. Jože, sudac: D. Ifiju

Poreč: Radolović 1, Topani 6, Behlulović 20, Cvijić, Balaž 17, Filipović 3, Kljajić, Jolić, Božić, Sopta, Hrvatin, Topčić 8.

trener: Z. Marčinko

Novigrad: Barić 5, Stojnić 11, Stojanović 16, Paštar 2, Erlić, Ikač 7, Tomas 29, Šegon 13.

treneri: B. Barić