Vije13184-19215
22.01.2023. 23:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Završen memorijalni turnir Darko Pupovac. Pobjednik turnira Telekom Veszprem, drugi Nexe i treće mjesto osvojila NEKA

Zadnjeg dana memorijalnog turnira” Darko Pupovac” odigrali su se susreti za poredak, Dobova tijesno pobijedila Fivers i osvojila peto mjesto, NEKA je bila bolja od Poreča i osvojila treće mjesto, a u finalu je Telekom Veszprem svladao NEXE i osvojio turnir.

Fivers – Dobova( za peto mjesto) 31:32(16:14)

U susretu za peto mjesto gledali smo izjednačenu i napetu utakmicu u kojoj ni jedna momčad nije imala prednost veću od tri gola. Poveli su Fivers, pogotkom Vincenta Schweigera, izjednačio je Ignjat Nešić, koji u prvih pet minuta zabija 4 gola za Dobovu, svaki put za izjednačenje. Do 23. minute igralo se gol za gol, kada Fivers odlaze na 3 pogotka prednosti(14:11) pogotcima Philippa Gangela i Lendera Brenneisa, a na odmor se otišlo pri rezultatu 16:14. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju susjedi iz Slovenije i u 38. minuti imaju tri zgoditka prednosti(18:21). Fivers se sa dva vezana gola približava na samo gol zaostatka ali igrači Dobove nisu dopustili austrijskim Fiversima da izjednače i u napetom susretu do samog kraja slavila je Dobova rezultatom 31:32.

Fiverse su predvodili Eric Dambock sa 6 i Jakob Nigg sa 5 pogodaka.U ekipi Dobove fantastičan je bio Ignjat Nešić sa 12 zgoditaka, dok je  Mirko Latković zabio njih 9.

NEKA – Poreč(za 3. mjesto) 31:24(14:10)

U suretu NEKA-e i Poreča, do 15 minute gledali smo izjednačenu utakmicu, no tada se gosti iz Madžarske sa dva uzastopna pogotka Benjamina Szilagya, kojem se pridružio klupski kolega Daniel Sztraka odvajaju na 10:7 i do kraja prvog poluvremena ne dozvoljavaju Porečanima da se približe, a sa zvukom sirene Bence Krakowszki zabija za 14:10. Drugo poluvrijeme bolje otvara NEKA i sa serijom 3:0 odlazi na velikih 7 golova prednosti, a tu prednost su i zadržali do kraja susreta i zasluženo,osvojili 3. mjesto na turniru.

U redovima NEKA-e  Bence Krakowszki zabio je 6 golova, a Peter Gabor Temesvari i Benjamin Szilagy po 4 svaki, dok su se kod Porečana iskazali Luka Malinarich sa 6, Marko Bajan sa 5 i Matija Car sa 4 pogotka.

Nexe – Telekom Veszprem(finale) 32:38(20:22)

U finalnom suretu kao poslastica turnira susreli su se Nexe i Telekom Veszprem dvije momčadi koje obje igraju europska natjecanja, Telekom Veszprem ligu prvaka a Nexe Europa ligu.Iako su i jednima i drugima nedostajali igrači koji su sa svojim reprezentacijama na Svjetskom prvenstvu, u Velom Jože igrao se vrhunski rukomet.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, ali pred kraj poluvremena ipak prednost odlazi na stranu Telekom Veszprema i na odmor se odlazi pri rezultatu 20:22. Drugo poluvrijeme započelo je kao prvo, gol za gol, no od 40. do 45. minute Andreas Nilssoni, Gašper Marguc i Manuel Štrlek rade seriju 5:0 i odvode svoj klub na 7 golova prednostii i do kraja susreta održavaju tu prednost, da bi susret na kraju završio rezultatom 32:38.

Kod našičkog Nexe-a po 5 golova zabili su Janko Kević i Porečan Gianfranco Pribetić, a njih 4 dodao je Luka Moslavac. Telekom Veszprem predvodio je Andreas Nilsson sa 10 golova, Gašper Marguc zabio je 8, a po 6 golova dali su Petar Nenadić i Peter Lukacs.

Pehar za osvojeno drugo mjesto na turniru Nexe-u je uručio Marijan Ritoša izvršni direktror RK Poreča, a nagradu za najboljeg igrača koju je odnio mladi Peter Lukacs i pehar za pobjednika memorijalnog turnira Darko Pupovac uručio je otac tragično preminulog talentiranog rukometaša RK Poreča Ilija Pupovac.