Vijesti iz stolnoteniskih klubova

12360283_960956737316819_4070729951113028996_n
17.12.2015. 21:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Vijesti iz stolnoteniskih klubova

Grad Poreč i Stolnoteniski klub „Jadran“ iz Poreča, u nedjelju 13. prosinca, bili su domaćini 3. otvorenom prvenstvu Istarske županije u stolnom tenisu.

Na ovom odlično organiziranom natjecanju u novoj sportskoj dvorani „Žatika“ u Poreču, nastupilo je više od 170 natjecatelja iz skoro svih klubova Istarske županije, Primorsko-Goranske županije a naravno bili su tu gosti iz Italije i susjedne nam Slovenije. Za naš Stolnoteniski klub „Tar“ nastupili su Janko Barbara, Danijel Filipović i Ivan Filipović. U kategoriji djece 2007. godište i mlađi, u ženskoj konkurenciji, nastupila je po prvi puta mlada stolnotenisačica Barbara Janko koja se uz mnogo truda i zalaganja uspjela plasirati u ¼ finale završnice i osvojiti plasman među osam najboljih. U muškoj konkurenciji Danijel Filipović zbog bodovne razlike nije uspio proći skupinu pa je u dodatnim kvalifikacijama tražio plasman te kao pobjednik utješne skupine ipak završio na devetom mjestu. Njegov nešto stariji brat Ivan Filipović, u konkurenciji najmlađih kadeta, isto tako nije uspio proći skupinu pa je u dodatnim kvalifikacijama ipak završio u polufinalu utješne skupine i ostvario plasman među dvadeset najboljih. Kako je ovaj turnir u Poreču bio i posljednji u ovoj kalendarskoj godini, svi mali stolnotenisači i stolnotenisačice STK „TAR“ sada odlaze na zaslužen odmor pred novu stolnotenisku sezonu koja prema najavama počinje 09.01.2016. godine novim turnirom Istarske županije.

ODRŽANO STOLNOTENISKO NATJECANJE ŠKOLSKIH EKIPA POREŠTINE
Osnovna škola “Tar-Vabriga“ i Stolnoteniski klub “Tar“ ovog ponedjeljka (14.12.2015.) bili su domaćini kvalifikacijskom stolnoteniskom nadmetanju školskih ekipa za Županijsko nadmetanje u stolnom tenisu. U sportskoj dvorani Osnovne škole Tar-Vabriga nastupili su takmičari iz Vrsara, Višnjana, Sv. Lovreča i Tara. U muškoj konkurenciji najbolji rezultat postigli su stolnotenisači iz Svetog Lovreča koji su u finalu savladali ekipu Vrsara i time stekli pravo nastupa na županijskom natjecanju. Treće mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole iz Višnjana dok je Tar zauzeo četvrtu poziciju. U ženskoj konkurenciji prvo mjesto i pravo nastupa na Županijskom stolnoteniskom nadmetanju, ovog puta osvojila je ekipa Osnovne škole iz Vrsara. Osnovna škola “Tar-Vabriga“ i Stolnoteniski klub “Tar pokazali su se kao izvrsni domaćini te su za sve natjecatelje i njihove trenere-voditelje pripremili piće i hranu te slatkiše i voće za djecu.