Uvjerliv poraz rukometaša Poreča od PPD Zagreb

IMG_9006-1170x650
05.03.2022. 22:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Uvjerliv poraz rukometaša Poreča od PPD Zagreb

Porečani se iz Zagreba vraćaju bez bodova. U trećem kolu Lige za prvaka rukometaši Poreča zamijenili su domaćinstva s PPD Zagrebom te u Kutiji šibica upisali poraz 16:36 (8:15). Igrači Ilije Lovrinovića sada se okreću sljedećem protivniku, a to je Gorica.

Poreč se dobro držao prvih 20 minuta utakmice tijekom kojih je Zagrebova najveća prednost bila +3. Pred kraj prvog poluvremena zaredale su se greške Poreča, upisala se i pokoja obrana te je momčad Ivice Obrvana do odlaska na odmor pobjegla na +7 (15:8).

U nastavku utakmice Ilija Lovrinović više je rotirao, a iskustvo PPD Zagreba pokazivalo se iz minute u minutu. U prvih pet minuta nastavka Zagrebaši su povezali pet pogodaka i s 20:8 već rano zaključili utakmicu. Na kraju je hrvatski prvak slavio s 36:16.

U redovima Poreča najviše golova zabio je Lucian Krajcar, njih četiri, a Tomislav Bošnjak postigao je njih tri. Na vratima je vratarski tandem Krbavčić-Vladić sakupio sedam obrana. S osam pogodaka, Davor Ćavar je predvodio PPD Zagreb, a jedan manje dodao je Adin FaljićFilip Ivić obranio je šest lopti, a Matej Mandić pet.

U sljedećem kolu Poreč gostuje kod Gorice koja je u trećem kolu slavila nad Varaždinom 1930 te se nalazi na četvrtom mjestu Lige za prvaka.