Umažanin Marko Buvinić poveo NEXE do slavlja – NEXE – POREČ 32:24 (17:13)

2018-04-12_12h01_19
12.04.2018. 10:09; ; Početna / Sport i rekreacija / Umažanin Marko Buvinić poveo NEXE do slavlja – NEXE – POREČ 32:24 (17:13)

Umažanin Marko Buvinić pravo je ime stekao u Poreču, nakon dolaska iz svog grada, a večeras je u dresu NEXE-a presudio svom klubu. Realno, Porečani ne trebaju previše žaliti za bodovima danas, jer je našički klub u ovom trenutku „stepenicu iznad“.

Ne treba previše hvaliti domaćina koji na raspolaganju ima legendardnog Vedrana Zrnića i preko nekoliko sjajnih mladih rukometaša, među kojima je i nešto stariji 26-godišnji Buvinić koji je u večerašnju pobjedu ugradio devet pogodaka.

Osim njega, sjajan je bio i Marin Šipić sa sedam pogodaka, dok su goste s po pet pogodaka predvodili Vedran Mataija, Filip Gavranović i Gabriel Mofardin. Vratari na obje strane nisu se pretjerano istaknuli – domaći par Poljak-Filipović obranio je tek osam lopti, a gostujući čuvar mreže Moreno Car zaustavio se na sedam.

NAŠICE – Gradska – PREMIJER HMRL – LIGA ZA PRVAKA – 3. KOLO

NEXE – POREČ 32:24 (17:13)

NEXE: Šipić 7, Koncul, Gadža 3, Leban 1, Eter 2, Zrnić 5 (1), Mrđenović 1, Jaman, Buvinić M. 9, Poljak, Greganić 1, Jurić-Grgić 1, Lavric 2, Tomić, Pilipović, Brumen

POREČ: Miličević, Mataija 5, Štifanić, Gavranović 5, Perić 3, Car, Mofardin 5, Popović, Žagar, Petrov, Thoss, Rađaković, Pribetić 2

Isključenja: NEXE 4 minute (Šipić 2, Mrđenović 2) Poreč 4 minute (Mataija 2, Thoss 2)