Učenici srednje škole Mate Balota sudjelovali na županijskim natjecanjima iz kemije i biologije

24.10.2020. 08:30; ; Početna / Lifestyle / Zanimljivosti / Učenici srednje škole Mate Balota sudjelovali na županijskim natjecanjima iz kemije i biologije
2020-10-23_19h49_48

U nastavku prošlogodišnjih natjecanja koja su zbog pandemije COVID-19 bila obustavljena održana su županijska natjecanja iz kemije i biologije.

Na natjecanju iz kemije koje je održano 23. rujna, pod mentorstvom profesorice Danijele Leko, sudjelovala je Klara Pauletić, učenica prošlogodišnjeg trećeg razreda opće gimnazije, osvojivši 1. mjesto.

Županijsko natjecanje iz biologije održano je 12. listopada uz sudjelovanje troje učenika lanjskog prvog razreda.
Učenik Jukić Antonio iz  prošlogodišnjeg prvog  jezične gimnazije  osvojio je  3. mjesto i Katia Ferenac 4. mjesto. Učenica opće gimnazije Nensi Dokoza plasirala se na 6. mjesto.
U kategoriji trećih razreda natjecale su se učenice Klara Pauletić koja je ponovno i iz biologije županijska prvakinja, te Roberta Radman koja je zauzela 3. mjesto. Mentorica učenika je profesorica Marija Žužić.