Učenici Osnovne glazbene škole Slavka Zlatića nastupili u Omišu, Puli i Rijeci

29.04.2014. 20:24; ; Početna / Kultura / Učenici Osnovne glazbene škole Slavka Zlatića nastupili u Omišu, Puli i Rijeci
gitara1

U Omišu od 24. do 26. travnja 2014. održan je 5. po redu međunarodni festival gitare – Omiš guitar fest 2014., u organizaciji udruge Male žice.  Na natjecanje se prijavilo  više od 140 natjecatelja, a prijave su pristigle iz raznih zemalja od Japana do Gvatemale. Manifestacija se održavala  pod pokroviteljstvom predsjednika RH Ive Josipovića.

Na Omiš guitar festu 2014. učestvovali su i učenici iz OGŠ „Slavko Zlatić“ pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč koji su postigli izvanredne rezultate i svi se vratili sa vrijednim  nagradama . Učenici su se natjecali u disciplini klasična gitara, u II. kategoriji (djeca rođena 2002.i mlađi) i III. kategoriji (djeca rođena 2000.godine i mlađi).

U II. kategoriji nastupili su sljedeći učenici:  Leonard  Nikić, mentor Vlade Brzović, II. nagrada sa 83 boda, Klara Dimitrijević, mentor Sandra Šustereiter, II. nagrada sa 81 bodom, Marin Hafizović, mentor Vlade Brzović, II. nagrada sa 80.50 bodova i Antonio Matić, mentor Vlade Brzović, III. nagrada sa 78,50 bodova.

U III.  kategoriji nastupili su: Antonieta Brajković iz Područnog odjela u Vrsaru, mentor Sandra Šustereiter, II. nagrada sa 82,80 bodova, Hannah Jakac, mentor Vlade Brzović, III. nagrada sa 78,75 bodova te Florian Gutbier, mentor Luka Totar, III. nagrada sa 77,60 bodova.

Izuzetno smo ponosni da je profesor Vlade Brzović bio je pozvan i sudjelovao je kao jedan od članova stručnog  Ocjenjivačkog suda. Na festivalu je uz samo natjecanje upriličen i niz koncerata i događanja, te su učenici i učitelji također prisustvovali  Gala večeri klasične gitare na kojoj su nastupili Gian Marco Ciampa i Goran Krivokapić.

Postignuti rezultati još jedna su potvrda kvalitete i razvoja gitarističkog odjela u Poreču.

Nakon Porečkog tiranda ovi učenici pokazali su izuzetan napredak zahvaljujući darovitosti, ali prije svega velikom trudu, entuzijazmu i strastvenom radu ovih divnih, mladih učitelja i velikoj podršci svih roditelja.

Svaki uspjeh pa tako i ovaj velika su motivacija i poticaj za daljnji rad i napredak.

Čestitke svima i veliko hvala!

U Puli se od 23. – 26. travnja 2014. godine po tridesetdeveti put održao međunarodni susret harmonikaša. Manifestacija je okupila učesnike iz 20 zemalja.

Program Susreta obuhvaća natjecanje solista, komornih sastava i orkestara. Manifestacija je okupila po riječima organizatora oko šesto  harmonikaša. Natjecalo  se oko 130 solista, 17 komornih sastava te 12 orkestara. Natjecatelje ocjenjuje međunarodni žiri sastavljen od eminentnih pedagoga, koncertista, dirigenata i skladatelja. Organiziraju se prezentacije i koncerti.

Na ovogodišnjim se susretima predstavilo jedanaest učenika OGŠ „Slavko Zlatić „ pri Pučkom Otvorenom Učilištu Poreč te su osvojili ukupno pet prvih i  šest drugih nagrada.

Po kategorijama postignuti su slijedeći rezultati:

–          u kategoriji  Baby: Adrijana Brajković osvojila je 1. nagradu i  90,00 bodova, prof. Paolo Peruško
–          u kategoriji A2: Antonela Glavić osvojila je 1.nagradu i 1.mjesto te pokal sa 92,87 bodova, prof. Ana Šterpin Zagoranski
–          u kategoriji A2: Lorenzo Palman osvojio je 2.nagradu i 88,13 bodova, prof. Anamarija Lovrečić
–          u kategoriji A2: Nicol Sinožić osvojila je 2.nagradu i 83,07 bodova, prof. Vilijana Šugar
–          u kategoriji  B1: Jan Čelić osvojio je 2. nagradu i  81,73 bodova, prof. Paolo Peruško
–          u kategoriji B2: Kiara Janko osvojila je 1. nagradu i 92,00 bodova, prof. Ana Šterpin Zagoranski
–          u kategoriji B2: Karla Sorčić osvojila je 1. nagradu i 92,00 bodova, prof. Tamara Ignjatović
–          u kategoriji B2: Nola Radaković osvojila je 1.nagradu i 90,67 boda, prof. Ana Šterpin Zagoranski
–          u kategoriji C2: Monika Popović osvojila je 2.nagradu i 87,80 bodova, prof. Vilijana Šugar
–          u kategoriji C2: Leonardo Žagar osvojio je 2. nagradu i 87,60 bodova, prof. Anamarija Lovrečić
–          u kategoriji C2: Romina Legović osvojila je 2.nagradu i 87,33 bodova, prof. Vilijana Šugar

Učenici i učitelji već dugi niz godina nastupaju na Susretima i postižu sjajne rezultate. Kontinuitet, kvaliteta i kvantiteta uspjeha porečkih harmonikaša svrstava OGŠ «Slavko Zlatić» u jednu od najuspješnijih škola u Hrvatskoj po harmonikaškom odjelu. Svake godine predstavlja se s izuzetnim brojem učenika koji redom osvajaju vrijedne nagrade već dugi niz godina. Posebno je vrijedna atmosfera i timski rad profesora i učenika, te velika podrška roditelja.

Četrdesetak natjecatelja, na raznim instumentima, kao solisti i u komornim sastavima, natjecalo se za ulazak u finale u jedinstvenoj kategoriji do 21 godine starosti.

OGŠ „Slavko Zlatić“ pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč predstavljalo je troje vrsnih mladih učenika harmonike: Romina Legović (učenica 6. razreda u klasi prof. Vilijane Šugar), Leonardo Žagar (učenik 5. razreda u klasi prof. Anamarije Lovrečić) i Monika Popović (učenica 6. razreda u klasi prof. Vilijane Šugar). Učenici su pripremili zahtjevan program trajanja do 15 minuta, koji je uključivao i skladbu hrvatskog autora.

Svojim je izvrsnim nastupom Monika Popović ostvarila pravo da se pokaže na završnom koncertu (ujedno i finale natjecanja), na kojemu su nastupili najbolje plasirani natjecatelji, ukupno njih 17.

Posebnost i težina ovog natjecanja je ta da se u jednoj kategoriji natječu učenici osnovnih i srednjih glazbenih škola, te studenti muzičkih akademija.

Natjecatelje je ocjenjivao stručni ocjenjivački sud renomiranih glazbenih pedagoga i umjetnika, te glazbeni kritičar.

Predstojnica Škole:                                                                 Ravnateljica:
Tamara Ignjatović                                                                   Sanja Radetić Fatorić