Turopoljci u Velom Joži priredili veliko iznenađenje – RK Poreč-RK Gorica 30:31 (18:17)

19.11.2016. 22:42; ; Početna / Sport i rekreacija / Turopoljci u Velom Joži priredili veliko iznenađenje – RK Poreč-RK Gorica 30:31 (18:17)
2016-11-19_22h42_57

Ni najveći porečki pesimisti nisu mislili da će Gorica, momčad koja je dosad imala samo dvije pobjede, slaviti večeras u Poreču, ali se upravo to dogodilo.

Kompletno prvo poluvrijeme, sa izuzetkom posljednjih 90 sekundi, gosti su imali prednost na semaforu. Od uvodnih 1:5 u šestoj minuti, preko 7:10 u 16. do 15:17 u 27. minuti.

No, Porečani preko Medića, Tota i Ćosića dolaze do prednosti koju drže i u nastavku (uz pokoji egal), do 50. minute i prvog vodstva gostiju u drugom poluvremenu kada je Matić pogodio sa crte za 27:28.

Uslijedilo je „ludo napetih“ deset minuta u kojima je najprije Marko Ćosić realizirao kontru za 30:29 u 54. da bi dvije minute kasnije ponovno Matić, sada sa devet metara, pogodio za poravnanje.

Sljedeća minuta donosi udarac Medića u blok, ali i loptu na krilo kod gostiju nakon čega Lucian Bura pogađa za 30:31. Zove tada Đanković „timeout“, a u narednom napadu Tot trese vratnicu. Do kraja susreta vratari su obranili udarce Cekovića i Perića pa je ostalo +1 za Turopoljce.

Najbolji kod domaćina bio je Petar Medić sa osam pogodaka, ali i čak pet promašaja dok je najracionalniji bio Tomislav Kušan sa četiri gola, ali bez promašaja. Goste je predvodio dvojac Ćavar-Bura koji je zabio gotovo polovicu svih gostujućih golova.

NOVI ČLAN U ĐANKOVIĆEVOM KADRU

Danas je u kadru za utakmicu bio, ali ga porečka publika nije imala prigodu dobro upoznati, Miran Valinčić, bivši reprezentativac države u omladinskim selekcijama koji je stigao iz križevačkog KTC-a koji je prije toga igrao za Bjelovar. Zanimljivo da je u tom dresu postigao svoj rekord od deset pogodaka u premijerligaškoj utakmici – protiv Poreča, 09. travnja 2014. godine.