Tikas pokrenuo, a Ilić dovršio veliki porečki preokret – JADRAN – NOVIGRAD 3:2 (0:2)

Vije10355-15140
16.11.2019. 18:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Tikas pokrenuo, a Ilić dovršio veliki porečki preokret – JADRAN – NOVIGRAD 3:2 (0:2)

Super zanimljiva utakmica Jadrana i Novigrada. Podosta lijepih prigoda, pet golova, preokret i sve u svemu otvoren okršaj vidjeli su gledatelji, a delirični kućama odlaze Porečani koji su šest minuta prije kraja susreta gubili 0:2, a na kraju ugrabili tri boda.

Novigrad je otvorio golom u trećoj minuti kad Rivelino prolazi po boku te povratnom loptom pronalazi Luku Miškulina, a ovaj poentira za 0:1. U 32. minuti već je 0:2. Admir Malkić je gurnuo u prostor Ivana Bijelića koji takve prigode ne promašuje pa udvostručuje vodstvo gostiju.

Nastavak donosi odlučniji Jadran, ali pravi potez Dalibor Šuran, strateg domaćih, povlači u 69. minuti kad u igru uvodi Denisa Tikasa, iskusnog veznjaka koji se kasnije priključio momčadi. On je najprije u 83. na ubačaj Olivera Sumića glavom pogodio za 1:2, a onda je na kraju regularnog dijela izborio jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao baš Sumić.

Šok za goste dogodio se u trećoj minuti nadoknade kad jedan centaršut Gorana Tomić u gol gostiju „sprovodi“ Stefan Ilić za pravi delirij na Velom Joži i neshvatljivu gorčinu za novigradsku momčad.

POREČ – SRC Veli Jože – III HNL ZAPAD – 12. KOLO
SUDAC: Antonio Melnjak (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Luka Pajić i Ivan Jakovac (Rijeka) DELEGAT: Dragan Bobanović (Rijeka)

JADRAN – NOVIGRAD 3:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Miškulin 3′, 0:2 Bijelić 32′, 1:2 Tikas 84′, 2:2 Sumić 90′-11m, 3:2 Ilić 90’+3′

Žuti kartoni: Tomić, Ilić, Sumić (Jadran) Bučić, Malkić, Miškulin, Topić (Novigrad)

JADRAN: Pavlić, Leko (64. Tikas), Ilić, Mofardin, Užila, Miljanić, Tomić, Vlizlo (69. Herak), Šegon (46. Banić), Sumić, Videkić
Trener: Dalibor Šuran

NOVIGRAD: Nicoletti, Pamić, Osmanković, Mohenski (70. Pasulji), Malkić, Dukađin, Bijelić, Rivelino (90. Najhart), Bučić, Miškulin (87. Salihić)
Trener: Ivan Matić