Parenzana 2024-s

Rukometaši Poreča izgubili u Varaždinu s 8 golova razlike

17.11.2019. 00:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča izgubili u Varaždinu s 8 golova razlike
Matija Rađaković i Vedran Mataija (FOTO: Events in Photo-Bernard Ritoša)

Rukometaši Varaždina u subotu su pred domaćim navijačima uvjerljivo pobijedili Poreč. Domaći su kontrolirali susret tijekom svih 60 minuta igre i zasluženo slavili rezultatom 28:20.

Početni rezultat od 3:0 nagovijestio je loš dan gostiju. Sredinom prvog dijela Porečani također kaskaju tri koraka, Šagij je zabio za 7:4. Do poluvremena se uglavnom igra gol za gol, a domaći najčešće vode sa dva ili tri gola uzmaka. Na predah se odlazi pri rezultatu 13:11.

U nastavku gosti postoje samo pet minuta, u 35. minuti golom Mataije čak prilaze na gol zaostatka (15:14). Tada kreće serija domaćih koji golom Šagija i dva Novaka dolaze do najveće prednosti – 18:14. Do kraja, iz minute u minutu raste prednost domaćina, a kada je Vujović deset minuta prije kraja pogodio za 23:17 bilo je jasno da oba boda ostaju u Varaždinu. Do kraja Varaždin je i povećao razliku i slavio uvjerljivu 28:20 pobjedu.

Domaće su do pobjede predvodili Vujović sa sedam, Novak sa šest te Šagij s pet golova. Kod gostiju jedini su raspoloženi bili Rađaković sa šest golova i Thoss s jednim pogotkom manje.

Elvis Uravić, istrasport.eu

VARAŽDIN – Arena – PREMIJER HMRL – 8. KOLO
SUCI: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

VARAŽDIN 1930 – POREČ 28:20 (13:11)

VARAŽDIN 1930: Baranašić, Špruk 3, Vujović 7, Novak 6, Vojnović, Trojko 2, Meštrić, Šagij 5, Vidacak 2, Crnila, Budinski 2, Artić, Kranjec, Taci, Divjak 1.
Sedmerci: Vujović 2/2, Isključenja: 14 minuta (Šruk 6, Trojko 2, Šagij 4, Vidaček 2)
Trener: Damir Turković

POREČ: Muranović, Sakić 2, Mataija 1, Medved, Thoss 5, Cipraka, Perić 1, Ševo, Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 6, Plovanić, Moslavac 4.
Sedmerci: Rađaković 3/3, Isključenja: 10 minuta (Petrov 4, Filipović 2, Perić 2, Rađaković 2)
Trener: Dinko Đanković