Tereza Mrdeža prvakinja Hrvatske

29.04.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Tereza Mrdeža prvakinja Hrvatske

Istarski tenisači ostvarili su velike uspjehe na juniorskom prvenstvu Hrvatske u Čakovcu, a najveći od njih zabilježila je 15-godišnja Porečank Tereza Mrdeža koja se okitila naslovom državne prvakinje. Mrdeža je, usprkos 35. mjestu na listi HTS-a, dogurala do finala u kojem je pobijedila dvije godine stariju, trenutno drugu juniorku Hrvatske, Čakovčanku Mateju Horvat. Tereza je ovom titulom okrunila svoju karijeru u mlađim uzrastima, osvojivši peti naslov prvakinje Hrvatske. Prethodno ih je osvojila u svim uzrastima, do 10, 12, 14 i 16 godina. Ujedno je Mrdeža pobijedila i u svom jubilarnom, 50. finalu u karijeri uz i dalje fascinantan podatak da nikad nije izgubila finalni susret na bilo kojem međunarodnom ili domaćem turniru, bilo kojeg ranga natjecanja. Puljanka Ivana Škuflić je na prvenstvu stigla do osmine finala.

Mrdežin sugrađanin Kristijan Mesaroš stigao je do finala u kojem je izgubio od Zagrepčanina Nikole Mektića, četvrtog juniora Hrvatske. Od ostalih Istrana Puljanin Deni Žmak je stigao do osmine finala, dok je Puljana Gorana Jukopilu već u prvom kolu porazio Mesaroš.

Mesaroš i Žmak su u paru osvojili naslov prvaka Hrvatske pobijedivši u finalu Zagrepčanina Nikolu Martinsa i Karlovčanina Luku Vučića 3:6, 6:1, 6:4.

Rezultati istarskih predstavnika, tenisačice, šesnaestina finala: Mrdeža (Pro 2000, Poreč) – Đuras (Varaždin 1181) 6:3, 6:2, Škuflić (Pula 3000) – Šimić (FP, Čakovec) 6:1, 6:3; osmina finala: Mrdeža – Mađerić (Medveščak) 6:1, 4:1 ret, Gerovac (Karlovac) – Škuflić 6:3, 6:4; četvrtfinale: Mrdeža – Dajević (Mladost, Zagreb) 6:2, 2:6, 6:1; polufinale: Mrdeža – Drobnjak (Victoria, Zagreb) 6:4, 6:1; finale: Mrdeža – Horvat (FP, Čakovec) 6:2, 6:2. Tenisači, šesnaestina finala: Mesaroš (Pećine) – Jukopila (Pula 3000) 6:2, 4:6, 6:1, Žmak (Pula 3000) – Kaučić (FP, Čakovec) 6:2, 6:3; osmina finala: Mesaroš – Pavić (Ogulin) 6:3, 6:3, Prpić (Hrvoje, Zagreb) – Žmak 3:6, 6:3, 6:2; četvrtfinale: Mesaroš – Karpolj (Medveščak) 7:6(5), 7:5; polufinale: Mesaroš – Simić (Mladost) 4:3 ret.; finale: Mektić (Mladost) – Mesaroš 7:5, 6:4.