Stolni tenis: Kadeti Poreča osvojili 1. mjesto i nastup na Prvenstvu Hrvatske !

UMAG02032014009
03.03.2014. 10:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Kadeti Poreča osvojili 1. mjesto i nastup na Prvenstvu Hrvatske !

U nedjelju 02.03.2014. godine u sportskoj dvorani Stela Maris u Umagu održano je ekipno kvalifikacijsko prvenstvo regije za prvenstvo Hrvatske u kategoriji kadeta koje je okupilo nešto manji broj ekipa iz Opatije, Novigrada, Svetoga Lovreča, Pule, Poreča i Umaga.

Sjajan uspjeh ostvarila je kadetska ekipa Gstk “Poreča” osvojivši 1. mjesto, a koja je nastupila u sastavu : Španić Leon, Augustinović Marino i Radojković Antonio. Porečani su pobjedili ekipu Maestrala iz Umaga 3-0, ekipu Pule također 3-0, ekipu Opatije 08 sa 3-0 da bi u prekrasnom finalnom dvoboju punom preokreta savladali mlađu ekipu Svetog Lovreča sa 3-2, a koja je nastupila u sastavu: Antolović Johannes Karlo, Ivan Glavočević i Luka Švaganović.
Meč su otvorili Španić i Glavočević, a pobjeda od 3-1 otišla je na stranu Španića, u drugom susretu Antolović je nadvisio Augustinovića rezultatom 3-1, treći meč donio je veliku borbu izmeđi Švaganovića i Radojkovića koji je “poklekao” tek u petom setu izgubvši meč sa 3-2. Kada se činilo da su pobjedi bliži Lovrečani jer su poveli sa 2-1 izvrsni kadet Poreča Španić nije dozvolio iznenađenje protiv Antolovića i meč završio sa 3-0.
Odlučujući susret koji vodi na prvenstvo Hrvatske odigrali su Augustinović i Glavočević . Ulog u meču je bio prevelik ali je iskusniji i trenutno bolji igrač Augustinović dobio sa 3-1 i osigurao svojoj ekipi odlazak na državno koje se održava 11.-13.04.2014. godine u Zagrebu.