Jedriličari Horizonta izvrsni na memorijaliu Zlatana Pečenkovića održanom u Puli

03.03.2014. 09:49; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedriličari Horizonta izvrsni na memorijaliu Zlatana Pečenkovića održanom u Puli
laser 4.7 - postolje

Odličan nastup ostvarili su laseraši Jedriličarskog kluba Horizont Poreč u Puli, na osmom memorijalu Zlatana Pečenkovića, dvodnevnoj regati za male klase na kojoj se u organizaciji JK Vega na regatnom polju u uvali Valsaline natjecalo ukupno 125 jedrilica iz pet zemalja, Italije, Slovenije, Srbije, Mađarske i Hrvatske. Ovoga puta prvo ime ne samo Horizont Poreča već i cijele klase laser 4.7 bio je Matej Rapić koji je u toj klasi osvojio prvo mjesto u konkurenciji ukupno 19 jedrilica. Rapić je u četiri održana plova osvojio jedno prvo, dva druga, te jedno osmo mjesto koje se nije računalo u plasman te je tako sa ukupno pet bodova za svega jedan, ali slatki bod trijumfirao pred Talijankom Francescom Bergamo iz Trsta. Od ostalih članova Horizont Poreča u ovoj su klasi Noa Čehić i Ivana Bošnjak zauzeli 16. i 17. mjesto.

U skromnijoj konkurenciji od sedam jedrilica u klasi laser radial Endi Starić se poput Rapića popeo na pobjedničkog postolje i na koncu osvojio vrlo dobro treće mjesto. Kakva se borba vodila za prva tri mjesta govori podatak da je Starić u četiri plova ostvario po jedno prvo i drugo, te dva treće mjesta, ali ni s ovakvim odličnim rezultatima nije mogao više od ukupno trećeg mjesta. Sa ukupno šest bodova Endi je dva boda zaostao za pobjednikom Slovencem Maksiom Vrščejem i svega bod za drugoplasiranim Matijom Glušićem iz domaće Vege dok je pred četvrtoplasiranom Beograđankom Milicom Dukić ostvario čak sedam bodova prednosti.

Optimisti Horizont Poreča u najbrojnijoj konkurenciji od čak 99 jedrilica ovoga puta nisu uspjeli ostvariti zapažene rezultate. Najistaknutiji porečki optimist bila je Ulika Ivančić na ukupno 46. mjestu. Jana Tomičić je bila 57., Mauro Mendiković 63., Mare Milić 67., Val Ivančić 70., a Luka Poropat 85..

Valja istaći da su od svih klubova učesnika samo domaćin Vega i Horizont Poreč imali dva svoja predstavnika na pobjedničkim postoljima apsolutnih poredaka.