Parenzana 2024-s

Stolni tenis: Juniori »Poreča« u glavnim ulogama

15.12.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Juniori »Poreča« u glavnim ulogama

Na drugim kvalifikacijskim stolnoteniskim juniorskim turnirima, održanim za djevojke u Zagrebu, a za mladiće u Rijeci, članovi Stolnoteniskog kluba »Poreč« bili su u glavnim ulogama i izborili čak četiri plasmana na pozivne turnire najboljih u Hrvatskoj TOP-12.

U Zagrebu su u konkurenciji 47 juniorki dvije članice »Poreča« izborile nastup na TOP-12. Ljiljana Janković, koja je bila druga nositeljica turnira, je osvojila drugo mjesto izgubivši u finalu od svoje bivše sugrađanke Ivanke Bilobrk (Aquaestil, Duga Resa) 1:3, dok je Marija Jadreško, koja je po dobi tek prvu godinu kadetkinja, u susretu za treće mjesto izgubila od Martine Zovko (Jegerstar, Zagreb) 1:3.

U Rijeci je, u dvorani Osnovne škole Srdoči, juniorska konkurencija brojala 38 stolnotenisača, a plaman na TOP-12 od Porečana su izborili Saša Stankovski koji je osvojio turnir i Goran Antolović koji je zauzeo četvrto mjesto. Stankovski je u finalu s 3:2 pobijedio Igora Olića (Vodovod, Osijek), dok je Antolović u susretu za treće mjesto izgubio od Ivana Zeljka (Frim, Zagreb).

Među juniorima »Pule« koji su igrali u Rijeci, nitko nije izborio plasman na TOP 12. Dino Horvat je nakon tri pobjede u skupini ušao u glavni ždrijeb gdje je u osmini finala izgubio od Antolovića 1:3, te u razigravanju zauzeo deveto mjesto. Edvin Talić je u skupini bio drugi, a u razigravanju je osvojio 11. mjesto. Alen Vukelić je razigravao od 11. do 20. mjesta, a Matej Hrvanović i Matko Babić za poredak od 21. do 30. mjesta.

Inače, na drugi juniorski TOP 12 izravno se plasirao Puljanin Ivan Slavić, koji je na prvom pozivnom turniru bio drugi, pa nije morao igrati kvalifikacije.

Na drugom kvalifikacijskom juniorskom turniru nastupio je »maestralovac« Toni Krančić, inače još uvijek kadet, zbog jake konkurencije nije izborio završni krug natjecanja.