Delfin 2024

Stolni tenis: Branko Jakovetić 3. na turniru veterana dr "Žarko Dolinar"

09.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Branko Jakovetić 3. na turniru veterana dr "Žarko Dolinar"

U subotu 08.05.10.god. u sportskoj dvorani „Veli Jože" održan je III Međunarodni turnir veterana u stolnom tenisu dr."Žarko Dolinar" koji je okupio preko 90 igrača i igračica iz Njemačke, Ukrajine, Rusije, Mađarske, Slovačke, Slovenije, Austrije, Italije i Hrvatske. U odličnoj organizaciji GSTK „Poreč" turnir je dokazao da se i u vetaranskoj konkurenciji igra izuzetno kvalitetan stolni tenis.
Odličan rezultat ostvario je iskusni trener Branko Jakovetić, član Stk „Višnjan" koji je u svojoj konkurenciji 50-59 godina osvojio 3.mjesto, a sa dvije ostvarene pobjede u grupi osigurao prolaz u dalje natjecanje. U osmini finala pobjedio je Ukranica Dubrovky Igora sa 3-2, zatim u četvrtfinalu Njemca Werrnera Ramcsha 3-0, a u polufinalu izgubio od Paher Đure sa 3-0.
Ovim ostvarenim uspjehom Branko Jakovetić osvojio je dodatne bodove za veteransku rang – listu Hrvatske koja će mu osigurati bolji rejting pred predstojeće Svjetsko prvenstvo veterana koje održava u lipnju u Kini.