Booktiga 2024

IMG_20220827_180913_343
28.08.2022. 10:11; ; Početna / Slider / SRK RUNNING FOX drugi na Prvenstvu Hrvatske u trailu, IVAN DIKLIĆ viceprvak države, MATIJA LISEC pobjednik na 42 km !

Ovaj vikend održao se Žumberak trail, renomirani trkački događaj koji je ove godine okupio ukupno 619 trkača. Ovogodišnji Žumberak trail bio je i domaćin Prvenstva Hrvatske u trail trčanju na izrazito zahtjevnoj stazi od 82,5 kilometara.
Sportsko rekreacijski klub Running Fox nastupio je sa svojom seniorskom ekipom u sastavu Ivan Diklić, Marko Gržetić i Maksimilian Korotaj i osvojio fantastično drugo mjesto u ekipnom poretku, dodavši tako još jedan pehar nedavno osvojenom trećem mjestu na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju koje se održalo u srpnju na Medvednici.

Ivan Diklić ostvario je veliki uspjeh istrčavši utrku od 82,5 kilometara za 10 sati i 16 minuta, što mu je donijelo titulu viceprvaka Hrvatske u trail trčanju. To je ujedno i prva pojedinačna medalja sa državnih natjecanja za SRK Running Fox.

U sklopu Žumberak traila održale su se još tri utrke, na 8, 15 i 42 kilometra. Na 15 kilometara nastupio je Marijan Dželalija zauzevši 37. mjesto od 279 natjecatelja. Na utrci dugoj 42 kilometra nastupili su Matija Lisec i Maksim Jerman (25. mjesto).

Matija Lisec pobijedio je s rezultatom 4 sata i 54 minute, obranivši tako prošlogodišnje prvo mjesto.